1000 масок, 1000 рукавичок та 800 захисних екранів ЄС надає українським прикордонникам для захисту від COVID-19 — Кабмін

covid ковид

Європейський Союз передав засоби індивідуального захисту Державній прикордонній службі України, яка є першою контактною точкою для подорожуючих, котрі в’їжджають в Україну. Про це повідомила прес-служба Кабінету Міністрів України

До переліку обладнання увійшли 1000 захисних масок для обличчя, 1000 медичних рукавичок, 1000 окулярів, 800 захисних екранів, 700 медичних ізоляційних комплектів, 1000 медичних чохлів і 79 безконтактних термометрів. Постачання засобів індивідуального захисту сприятиме спроможності Держприкордонслужби забезпечити постійну та безпечну обробку людей, котрі перетинають кордон, і таким чином дозволить виконувати функції прикордонного контролю в умовах COVID-19. Допомога надається в рамках проекту, який фінансується ЄС «Підтримка реалізації концепції Інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)».

Загальна вартість допомоги, яку виконавець проєкту – Міжнародний центр розвитку міграційної політики (ICMPD), передає сьогодні, дорівнює майже 1 млн грн.

«Надання захисних засобів Державній прикордонній службі та Державній митній службі, що працюють для підтримання важливих функцій в країні, є частиною підтримки ЄС Уряду України в його прагненні захистити громадян від цієї пандемії. Ми разом з Україною під час цієї безпрецедентної кризи», – заявив Глава Представництва ЄС в Україні Матті МААСІКАС.

«Попри труднощі, з яким стикається кожна країна у світі у протидії COVID-19, європейські колеги залишаються відданими духу партнерства та надають нам посильну допомогу. Ми щиро дякуємо нашим колегам з Представництва ЄС в Україні за надану допомогу. Прикордонники за специфікою своїх функцій на державному кордоні не можуть уникнути фізичного контакту з людьми та постійно знаходяться у зоні потенційного ризику зараження. І на перший план на сьогодні виходить завдання забезпечення нашого персоналу засобами індивідуального захисту. Ефективна координація наших дій з виконавцем проєкту ICMPD дозволила нам отримати таку допомогу», – зазначила заступник директора департаменту – начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції полковник Ілона Мельникова.

Зауважимо, що це перша частина підтримки, пов’язаної з проектом протидії COVID-19, яка також включатиме надання Державній прикордонній службі України двох стаціонарних систем температурного скринінгу.

Поки в Україні діє загальне міжнародне обмеження на поїздки, прикордонники продовжують оформлення спеціальних авіарейсів з українцями, які повертаються додому, та іноземними громадянами, які мають дозвіл на проживання в Україні. Також визначений перелік автомобільних пунктів пропуску та вантажних терміналів у морських портах, які продовжують роботу в умовах карантинних обмежень.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх