“МОЗ уважно стежить за кроками Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського Союзу, які спрямовані на впровадження так званих цифрових сертифікатів про вакцинацію. Сьогодні триває робота з формування нормативно-правової бази, опису техніко-функціональних вимог до документів, а також способів підтвердження їхньої автентичності. Сертифікати спростять перетин кордонів громадянами”, – прокоментував Ярослав Кучер.
Заступник міністра також повідомив, що вже цього місяця відбудуться розширені консультації з фахівцями Європейської комісії, під час яких експерти зможуть уточнити та синхронізувати технічні питання, які готуються впроваджувати європейські країни.
Як ми писали, в Україні планують розробити власну систему “паспортів вакцинації” від COVID-19. Постачання вакцин проти COVID-19 і можливість запровадження “паспортів вакцинації” обговорили на селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби, яка відбулася під головуванням Володимира Зеленського наприкінці березня.
“Ці “паспорти” вже розробляються і країнами Європейського Союзу, і США, і Швейцарією, і Ізраїлем – тобто багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу. Нам теж потрібно розробити свою систему відповідної “паспортизації”, також для стримування поширення коронавірусної хвороби необхідно охопити 70% дорослого населення щепленнями проти COVID-19″, – наголосив Президент.
Українці зможуть літати до Туреччини без ПЛР-тесту
Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що МОЗ і Мінцифри від самого початку стежать за якістю даних у реєстрі вакцинованих. Це допоможе відображати “паспорти вакцинації”, коли це буде необхідно.
Читайте також: Паспорти вакцинації від COVID-19: що про них відомо?
Використано фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE