БАДи замість ліків. Олександру Комаріді повідомили про підозру і обирають міру запобіжного заходу

комарида

За даними СБУ, експосадовцю МОЗ повідомлено про підозру за ст. 321-2 Кримінального кодексу України — порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів.

Що відбулося?

За даними слідства, як повідомляють в Офісі Генерального прокурора, Олександр Комаріда підписав рішення, яким рекомендував здійснити державну реєстрацію препарату для лікування застуди і грипу. Цей препарат також широко використовувався для терапії COVID-19.

Згідно висновку уповноваженого державного органу – ДЕЦ МОЗ України не було підстав для державної реєстрації цього лікарського препарату. На той час Олександр Комаріда перебував на посаді гендиректора Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ України та був співголовою Постійної робочої групи з розгляду проблемних питань державної реєстрації лікарських засобів.

Внаслідок дій підозрюваного лікарський препарат був безпідставно внесений до Державного реєстру лікарських засобів України відповідним наказом МОЗ України.

«Золотий» фальсифікат. Чиновниця Держлікслужби допомогла ввезти в Україну фальсифікованих ліків на 32 млн грн

Наразі вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу та триває розслідування СБУ для встановлення всіх обставин злочину та кола причетних до нього осіб. Досудове розслідування проводить Подільське УП ГУ Нацполіції у м. Києві за матеріалами СБУ.

Що чекає на експосадовця в разі доведення провини?

За даними СБУ, експосадовцю МОЗ повідомлено про підозру за ст. 321-2 Кримінального кодексу України — порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів. В разі доведення провини:

  1. Умисне порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань лікарських засобів, фальсифікація їх результатів, а також порушення встановленого порядку державної реєстрації лікарських засобів — караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
  2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.
  3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили смерть потерпілого або інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від восьми до десяти років з позбавленням права обіймати.
Прокрутить вверх