Бригади швидкої допомоги будуть виїжджати за межі областей

105704994_1574585422704557_3737405210410914471_n

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу повідомив, що з 1 липня в уряді планують збільшити фінансування екстреної медичної допомоги на 40%, цитує міністра прес-служба МОЗ.

Степанов
фото: МОЗ

В Україні по допомогу до “швидкої” звертається близько 6,9 млн людей на рік. Досі влада не звертала особливої уваги на цей напрямок медицини, на умови праці медиків “швидкої”, заробітну плату працівників. З 1 липня планується збільшити фінансування екстреної медичної допомоги на 40%. НСЗУ від учора почала укладати угоди зі станціями екстреної медичної допомоги щодо їхнього фінансування за підвищеними тарифами.

Також МОЗ планує до кінця року завершити роботу над питанням маршрутизації — доставки хворого саме в той медичний заклад, який може надати необхідну допомогу, залежно від діагнозу пацієнта. Це особливо важливо при гострому інфаркті міокарда і гострому мозковому інсульті. В Україні 67% смертей припадає на серцево-судинні захворювання — це найвищий показник у Європі. Передбачається, що наступного року маршрутизація буде визначена як один з індикаторів якості меддопомоги при оплаті державою послуг “швидкої”.

Окрім того, МОЗ планує запровадити принцип екстериторіальності в роботі екстреної медичної допомоги. Зокрема, буде впроваджено практику виїздів карет “швидкої” за межі областей. Нині практично в усіх автомобілях екстреної медичної допомоги встановлені GPS-навігатори, які дозволять диспетчеру направляти бригади на найближчі виклики.

МОЗ вважає за необхідне підвищити заробітну плату не лише медпрацівникам, а й водіям екстреної медичної допомоги. Водії, працюючи на 1,5 ставки, отримують близько 5,5 тисяч гривень на місяць. Наступного року міністерство планує збільшити зарплату водіїв “швидкої” до 10-12 тисяч гривень. Цього року оплата їхньої праці також має бути переглянута за рахунок коштів, виділених на збільшення з 1 липня тарифів на екстрену медичну допомогу.

Читайте також: Коли приїде екстрена медична допомога? МОЗ працює над оптимізацією роботи ЕМД

Прокрутить вверх