Бюджетний запит МОЗ на 2021 рік передбачає запровадження тарифу з ведення вагітності

shutterstock_124023355

Міністерство охорони здоров’я у бюджетному запиті на 2021 рік ініціює запровадження тарифного пакету послуг з ведення вагітності в амбулаторних умовах у розмірі 1 026 грн на місяць за одну вагітну. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 29 вересня, цитує міністра прес-служба МОЗ.

У пропозиціях до бюджету в частині фінансування програми бюджетних гарантій передбачено запровадження пакету з ведення вагітності в амбулаторних умовах у розмірі 1 026 грн в місяць.

Пакет безоплатних послуг з ведення вагітності включатиме:

  • збір анамнезу,
  • огляд,
  • УЗД,
  • кардіотокографію,
  • лабораторну діагностику.

Загальний прогнозний обсяг фінансування цього тарифного пакету на 2021 рік — 2,2 млрд грн. Одночасно із введенням нового тарифу будуть запроваджені певні вимоги до первинної медичної допомоги щодо якості надання послуг з ведення вагітності.

«Одна із основних змін, яку ми хочемо запровадити для розбудови медичної системи, — це контроль якості надання медичної допомоги. Для нас важливо, щоб весь процес лікування був якісним», — додав Максим Степанов.

Нагадаємо, раніше в пропозиціях МОЗ до проєкту Державного бюджету 2021 передбачено збільшення фінансування програми медичних гарантій до 225 млрд грн, що складає 5% ВВП країни.

Прокрутить вверх