Держлікслужба моніторить асортимент, ціни та наявність ліків в аптечних мережах

клиент аптеки

Спільно з МОЗ, дистриб’юторами, представниками аптечних закладів, професійних об’єднань та громадських організацій здійснюється моніторинг асортименту та цін на лікарські засоби, шляхи налагодження їх постачань в аптечні мережі.

Продовжується обмін інформацією з національними та іноземними регуляторними органами, міжнародними профільними організаціями щодо виявлення та протидії розповсюдженню неякісних та фальсифікованих лікарських засобів.

Важливим регуляторним рішенням став дозвіл на залучення здобувачів вищої, фахової передвищої освіти, деяких інших категорій осіб до роботи у фармацевтичних (аптечних) закладах, інших закладах охорони здоров’я на період дії воєнного стану (наказ МОЗ від 08.03.2022 № 429).

Визначено, що на період дії воєнного часу в аптечних закладах дозволяється працювати студентам та випускникам фармацевтичних навчальних закладів (факультатив), які ще не пройшли інтернатуру.

Поінформовано заклади охорони здоров’я, у яких термін дії ліцензії на право провадження діяльності у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів згідно Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 06.05.2000 № 770, закінчився з 24.02.2022, вважати такими, що продовжили свою дію на період функціонування  військового стану та на 3 місяці після його завершення.

Розміщено роз’яснення про здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну, Порядок якого затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2005 № 902, з 27.02.2022, а саме, що подання заяв на видачу висновків про якість ввезених лікарських засобів та видача висновків на них на період воєнного стану буде здійснюватися в електронному вигляді.

Зберігайте спокій, керуйтесь лише офіційними каналами комунікації, стежте за інформацією державних органів та органів влади на місцях.

Джерело: dls.gov.ua

Прокрутить вверх