Держлікслужба та СБУ виявили незаконно ввезені лікарські засоби (фото)

Спеціалісти Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками взяли активну участь у проведенні спільних заходів, що здійснювались Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, повідомляють у Держлікслужбі.

фото: dls.gov.ua

Захід здійснювався у рамках кримінального провадження щодо протиправної діяльності групи осіб, причетної до незаконного ввезення з Російської Федерації і Туреччини незареєстрованих лікарських засобів сердцево-судинної та онкологічної груп.

Читайте по темі:Компанію «Юрія-фарм» оштрафували на півмільйона гривень за рекламу ліків від коронавірусу

Під час таких дій було виявлено безліцензійну діяльність окремих фізичних осіб та наявність великої кількості лікарських засобів різних серій з маркуванням іноземною мовою, які незареєстровані в Україні, деякі з терміном придатності, що минув.

Означені препарати зберігались без дотримання відповідних умов. Також «імпортовані» лікарські засоби не пройшли державний контроль при ввезенні на територію України. Разом із тим, виявлено відсутність відповідних документів, що підтверджують їх якість.

фото: dls.gov.ua

З огляду на зазначене, Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками наголошує на необхідності придбання лікарських засобів лише у суб’єктів господарювання з відповідною ліцензією на провадження такого виду діяльності.

фото: dls.gov.ua

Окрім того, обов’язковою є наявність документів, що підтверджують їх якість (сертифікат виробника, висновок про якість ввезеного в Україну лікарського засобу), маркування українською мовою та реєстраційного номера із серією лікарського засобу.

Придбання лікарських засобів «із рук» і через мережу інтернет призводить до загрози отримання  фальсифікованих лікарських засобів, небезпечних для здоров’я та життя.

Прокрутить вверх