fbpx
Четверг, 13 августа, 2020

ПОДПИСКА

Мир Медицины Для розміщення хворих на COVID-19 в лікарнях готові 23 535 ліжок, з...

Для розміщення хворих на COVID-19 в лікарнях готові 23 535 ліжок, з них зайнято — 3943

Результати брифінгу заступника міністра охорони здоров’я, головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка за 2 липня. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

МОЗ проводить активну роботу з розширення у країні мережі лабораторних центрів. Якщо на кінець березня у країні було 28 лабораторій, які здійснювали тестування хворих на COVID-19 методом ПЛР, то на сьогодні їх 73. Також на початку цього тижня 175 лабораторій розпочали тестування методом ІФА. Таких досліджень уже проведено 228 тисяч.

Лабораторні центри МОЗ уклали контракти на поставку 23 приладів для ампліфікації на суму понад 16 млн грн, 10 станцій автоматичного виділення РНК на суму 8 млн грн, тест-систем — на 27 млн грн, реагентів для виділення РНК — на 14 млн грн, наборів для відбору зразків біологічного матеріалу — на 25 млн грн. Це дозволить пришвидшити тестування та зменшити навантаження на працівників лабораторій.

Працівникам лабораторій та епідеміологам, які працюють у вогнищах коронавірусної хвороби, вже виплачено надбавок до зарплати на загальну суму 95 млн грн.

Україна суттєво збільшила кількість тестувань методом ПЛР. Якщо на початок квітня (з 6 по 12 квітня) вітчизняні лабораторії проводили 16 652 досліджень на тиждень, то за минулий тиждень (з 22 по 28 червня) здійснено 78 501 тестувань. Кількість тестувань буде нарощуватися і надалі.

З метою покращення якості й ефективності медичної допомоги до лікарень за період епідемії поставлено 1118 апаратів штучної вентиляції легень, 1742 моніторів пацієнтів, 917 окисгенераторів, 172 пересувні рентген-апарати, 106 аналізаторів газового складу. Робота з модернізації лікарень триває.

Наразі в лікарнях першої хвилі готові для розміщення хворих на коронавірусну інфекцію 23 535 ліжок, з них зайнято 3943 (16%). У відділеннях інтенсивної терапії виділено 1919 ліжок, з яких зайнято хворими 419 (22%). На сьогодні до апаратів ШВЛ підключено 94 пацієнтів, тобто з 2400 ШВЛ використовується 3,7%.

У зв’язку зі зростанням захворюваності на COVID-19 почато роботу із залучення до прийому хворих лікарень так званої “другої хвилі”. Наразі у таких медзакладах підготовлено 10 449 ліжок, з них 946 — у відділеннях інтенсивної терапії. У лікарнях другої хвилі вже перебуває 542 пацієнти з коронавірусною хворобою, з них 64 — у реанімаційних відділеннях. Мова передусім про Волинську та Закарпатську області, де найбільш напружена епідемічна ситуація.

За оперативною інформацією департаментів охорони здоров’я облдержадміністрацій, всього у медзакладах наявні 1,5 млн шт. ізоляційних халатів та костюмів біозахисту, понад 8 млн шт. медичних масок, 394 тисячі шт. захисних окулярів/щитків, 1,3 млн шт. респіраторів класу захисту не нижче FFP2. Закупівлі тривають.

МОЗ з початку епідемії долучилося до гуманітарних поставок медичного обладнання та ЗІЗ. Завдяки цим поставкам вітчизняні лікарні отримали понад 1,3 млн респіраторів, понад 300 тисяч захисних костюмів, понад 200 тисяч захисних окулярів, майже 3 млн шт. медичних масок тощо.

Середньотижнева частка медпрацівників у загальній кількості хворих на коронавірусну інфекцію зменшилася з 20% на початку квітня до 9,7% станом на минулий тиждень.

У рамках стратегічного підходу до стримування поширення коронавірусу як внутрішньолікарняної інфекції наразі в експертному середовищі обговорюється проєкт Концепції загальнодержавної програми протидії інфекційним хворобам, пов’язаним з наданням медичної допомоги. Основна її мета — інвестування в інфекційні відділення лікарень для комплексної побудови системи інфекційного контролю.

МОЗ надало рекомендації Міносвіти щодо проведення наступних етапів ЗНО у частині дотримання санітарно-гігієнічних норм через спекотну погоду. Зокрема це стосується кондиціонування повітря, провітрювання класів тощо. Щодо двох попередніх етапів тестування, то вони відбулися згідно з рекомендаціями МОЗ.

Заступник міністра закликав вакцинуватися від вакцино-керованих інфекцій, щоб не допустити їх спалахів: дорослим — кожні 10 років від дифтерії та правця, дітям — від 10 вакцино-керованих інфекцій.

Як ми повідомляли раніше, Уряд на засіданні 1 липня підтримав проєкт Закону про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, який передбачає встановлення штрафів за недотримання маскового режиму. Зокрема, згідно з документом, штраф за такі порушення для фізичних осіб складатиме 170-255 грн, для юридичних осіб (закладів харчування, спортивних, торговельних закладів тощо) — від 3400 до 5100 грн.

Виктория ШИРШОВА
Виктория ШИРШОВА
Главный редактор сайта "Мистер Блистер"

ВЫБОР РЕДАКЦИИ

- Реклама -

НАПИШИТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here