Фармкомпанії та міжнародні організації надали допомогу Україні на суму понад 2,5 млрд грн

З перших днів вторгнення путінської росії до України надходить гуманітарна та благодійна допомога медичного спрямування з Польщі, Латвії, Литви, Німеччини, Великої Британії, Ізраїлю, Індії, Данії, Франції, Угорщини, Казахстану, Японії та інших країн.

Хто надає ліки?

Ліки та медичні засоби поставляють міжнародні організації (ВООЗ, ЮНІСЕФ, Direct Relief, «Лікарі без кордонів», Британський ПЛАСТ, HOPE Worldwide) та компанії (Teva, Bayer, Novo Nordisk, Pfizer, Abbot, Amarox, Nestle, Medtronic, GE, Emergent biosolutions, Sanofi, Eric, Stada, AstraZeneca та інші). Серед українських фармкомпаній медичні товари поставляють «Біофарма» та «Фармак», а також благодійники – Фонд Ріната Ахметова та Фонд Віктора Пінчука.

Загалом від початку вторгнення путінської росії зібрано понад 2,3 тон ліків та медвиробів. Вони розвезені до медичних закладів у регіони, які найбільше потерпають від російського вторгнення.

Як ліки впорядковують?

Щоб впорядкувати роботу з гуманітарною допомогою, ДП «Медичні закупівлі України» створило у системі MedData новий функціонал «Облік гуманітарної допомоги лікарських засобів, медичних виробів та обладнання в Україні». Понад 4 тис медзакладів вносять інформацію про середньомісячну потребу по 275 позиціях. Система збирає дані про гуманітарні поставки, обліковує їх, а спеціалісти з логістики займаються доставкою. Фактично функціонал дозволяє координувати повний цикл забезпечення лікарень допомогою – від формування потреби до прийняття поставок.

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх