Киянин продав неіснуючі маски державним медзакладам на півмільйона гривень

Прокуратура міста Києва оголосила підозру 34-річному чоловіку за фактом вчинення шахрайських дій, внаслідок яких завдано збитків на суму майже 500 тис. гривень.

У лютому 2020 року, на початку епідемії коронавірусу підозрюваний під виглядом продажу захисних медичних масок придбав товариство та оформив його на підставну особу. Після цього чоловік розмістив на популярних інтернет-сайтах оголошення про продаж захисних медичних масок, яких не мав в наявності, зазначивши, що розрахунки за товар здійснюються виключно шляхом проведення безготівкових банківських операцій.

Потерпілі перераховували грошові кошти на рахунок фіктивного підприємства, однак товар їм не відправлявся, контактні телефони вимикались, електронні поштові скриньки видалялись.

Внаслідок указаних неправомірних дій завдано збитки 12 організаціям та 8 громадянам на загальну суму майже 500 тис. гривень. Серед постраждалих — дві благодійні організації та два державних медичних заклади.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу та встановлюються інші епізоди його злочинної діяльності.

Досудове розслідування здійснюється слідчим відділом Дарницького УП ГУ НП у м. Києві, оперативне супроводження — управлінням протидії кіберзлочинам в місті Києві та Лівобережним МРВ ГУ СБУ м. Києві та Київській області.

За інформацією прес-служби прокуратури міста Києва

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх