Нові лікарні в Україні повинні будуватись з підземними паркінгами

Кожна нова лікарня, що буде збудована в Україні, повинна бути обладнана підземним паркінгом, який за потреби може використовуватися як підземний поверх закладу. Про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив під час візиту до лікарень Харківщини, які постраждали від російських окупантів.

Зокрема, мова йде про заклади охорони здоров’я, які будуть побудовані на місці зруйнованих ворогом лікарень.

«Ми відновимо кожен сантиметр, у кожній лікарні, яку за цей час зруйнували ворожі снаряди. У цьому сьогодні навіть немає сумнівів. Наші  медики на Харківщині неодмінно працюватимуть у нових сучасних лікарнях, які будуть побудовані відповідно до викликів сьогодення: з підземними паркінгами, в які відразу прокладаються необхідні для реанімації системи газопостачання та які за лічені хвилини можуть стати новими реанімаційними залами. Необхідність таких рішень довів як COVID-19, коли в короткий проміжок часу виникла необхідність розгорнути якомога більше ліжок, так і війна, яка ще раз показала, що написані і прийняті конвенції про заборону обстрілів цивільних лікарень — для російських терористів просто папір. Правильно запроєктований підземний паркінг стає надійним бомбосховищем з необхідними функціями для повноцінної роботи лікарні», — розповів Віктор Ляшко.

За словами міністра охорони здоров’я, останні півтора місяця, попри постійні обстріли та бомбардування, медики мужньо виконують свою роботу та продовжують зберігати бойовий дух.

Також до Харкова вже кілька тижнів безперебійно доставляються гуманітарні вантажі з ліками та необхідними медичними виробами. А напередодні до Харкова було доставлено 18 автівок швидкої медичної допомоги.

Джерело — пресслужба МОЗ

Прокрутить вверх