В Україні збільшився попит на фармацевтів та медичних працівників

аптека

Починаючи з 24 лютого бізнес в Україні пережив кілька еволюційних етапів своєї діяльності в нових умовах. Навіть усвідомлюючи загрозу агресії з боку РФ, бізнес не припиняв роботу та пошук персоналу. Як показали опитування, до початку війни релокували весь колектив або частину персоналу у безпечні регіони чи інші країни одиниці компаній. В основному це були компанії IT-сектору.

У перші дні у всіх був шок та паніка, особливо у Києві та містах, які зазнали наступ ворога першими. Люди поспіхом виїжджали зі своїх домівок, ніхто не думав про роботу. За кілька днів, коли пройшов перший шок, компанії почали налагоджувати зв’язок зі співробітниками та підтримувати їх. Серед дій, які впровадили українські компанії у перший тиждень війни, зокрема, були налагодження комунікації зі співробітниками, дотримання соціальних гарантій, виплата зарплати та авансових платежів.

Чи є робота в Україні в умовах війни?

Стан ринку праці є індикатором ситуації економіки країни в цілому. За даними фахівців зараз загострився попит на медичних працівників та фармацевтів.

Якщо аналізувати базу даних відкритих вакансій та резюме, то можна було побачити критичне зниження кількості резюме в перші тижні війни. Найбільше зменшення відбулося у Київській області та в Києві, у Дніпропетровській області, Сумській, Запорізькій та Харківській областях. Причини очевидні. При цьому пошук відбувається часто не за спеціальністю, а відповідно до пропозицій роботи на місцях.

Кількість пропозицій роботи теж зменшилася, проте протягом останнього тижня активність роботодавців починає поступово зростати. Роботи зараз набагато менше, ніж у довоєнні часи, але вона є. Найменше з усіх галузей постраждали від військової кризи ІТ-сфера, виробництво та сільське господарство, сфера продажів, транспорт та логістика.

Змінилася структура ринку праці у розрізі регіонів. Наприклад, у Львівській області у березні, порівняно з січнем 2022 частка активних пропозицій роботи від усіх активних в Україні збільшилася. Не зважаючи на те, що кількісний показник пропозицій роботи у Львівському регіоні зменшився удвічі, проте частка у відсотках від усіх відкритих вакансій в Україні зросла з 4,3% у січні до 5,2% у березні. Утримує лідерство по кількості пропозицій роботи у військовий час Київ. Наразі 42,3% відкритих вакансій від усіх активних в Україні пропонується саме в столиці. Проте кількість пропозицій роботи менша за січневі показники втричі.

Джерело grc.ua

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх