НСЗУ пропонує виділити в окремий пакет лікування пацієнтів з онкогематологічними хворобами

shutterstock_1641184882

Згідно з даними даних Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки злоякісних захворювань лімфатичної та кровотворної системи, цитує відомство прес-служба Кабміну.

В Україні лімфому Ходжкіна щороку діагностують у близько 900 хворих. Усього на обліку перебуває близько 14 тисячі таких хворих. Цей показник є сталим — як у світі, так і в нашій країні. Інша картина щодо неходжкінської лімфоми, що нараховує 80 підтипів лімфом. Щороку в Україні діагностують понад 2 тисячі нових випадків таких видів лімфом. На обліку перебуває близько 14,5 тисяч хворих. Їхня кількість щороку зростає. Загалом, згідно з даними Центру медичної статистики МОЗ, в Україні у 2019 році було виявлено 3 454 випадки злоякісних захворювань лімфатичної та кровотворної системи.

Вчасне виявлення лімфоми та лікування збільшують шанси пацієнта на повне одужання. Ранніми симптомами захворювання є: безболісне збільшення лімфовузлів, нічна пітливість, різка втрата ваги, підвищення температури тіла, втомлюваність, кашель. При їх наявності слід звернутися насамперед до лікаря, з яким укладено декларацію. У випадку підозри на лімфому, він направить до медзакладу, в якому надають спеціалізовану медичну допомогу з діагностики та лікування онкологічних захворювань.

Наступного року НСЗУ пропонує виділити в окремий пакет послуги з діагностики, лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями, у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах. Пакет включатиме основні послуги: діагностика онкогематологічних та гематологічних захворювань, проведення лабораторних досліджень та інструментальної діагностики, за необхідності зі знеболенням, медикаментозне лікування в амбулаторних та стаціонарних умовах, забезпечення лікарськими засобами відповідно до Національного переліку лікарських засобів, медичними виробами та витратними матеріалами в амбулаторних та стаціонарних умовах, медична допомога в умовах інтенсивної терапії, киснева підтримка, медреабілітацію в гострому періоді для запобігання ускладненням та забезпечення дієтичним харчуванням в стаціонарі.

Читайте також: “Доступні ліки” – 2021: що зміниться у наступному році

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх