Ректор НМУ імені О.О. Богомольця розповів як в медичному університеті йде боротьба з корупцією

Досить довго за НМУ була закріплена негласна репутація одного з найкорумпованіших ЗВО України. Як із цим зараз?

За словами ректора НМУ імені О.О. Богомольця Юрія Кучина, над цим працюють постійно і системно, аби цю «репутацію» відмити. Створили нові конкретні механізми для запобігання корупції.

— По-перше, ми проводимо статистичні спостереження, моніторимо графіки успішності студентів і звертаємо увагу на невідповідності, якщо такі з’являються. По-друге, створили механізми, що захищають від корупції. Тепер кожен студент має право на незалежне оцінювання при повторному перескладанні. Також традиційно діють скриньки для повідомлень та телефон довіри. У НМУ є уповноважений, який працює щоденно, повний робочий день, комунікує зі студентами та викладачами, і це також приносить позитивні результати, — розповів Юрій Кучин.

Окрім того, в НМУ були скасовані «відпрацювання». Вчена рада НМУ визначила кількість годин, що мають обов’язково бути відпрацьованими. У більшості випадків – це 75% занять, і якщо студент пропустив 1-2 заняття, може їх не відпрацьовувати взагалі.

— Інша справа, якщо студент не відвідував необхідну кількість годин, то він мусить пройти курс ще раз. Незалежно від того, чи була проблема вимушеною, а причина – поважною. Якщо студент не пройшов, наприклад, курс з невідкладної медицини, його пацієнту байдуже, чи він хворів і має довідку, чи поїхав у село на весілля. В такому випадку, я вважаю, що це не покарання, а можливість здобути важливі для майбутньої професії знання, — прокоментував ректор.

Другий механізм, за словами ректора, стосується перескладання. Студент має кілька спроб перескласти залік чи іспит, і коли доходить до останньої спроби, він може перескладати або викладачам кафедри, або незалежній комісії. Головує у комісії один із проректорів, до складу входять незалежні експерти з цієї ж спеціальності, які не мають жодного відношення до кафедри, жодного конфлікту інтересів.

— Я б ще хотів наголосити на співпраці з органами студентського самоврядування. Представники студради та студентського профкому входять у ректорат, що проводиться щоденно. Ми співпрацюємо також із науковим студентським товариством. Для наших студентів створені умови для вільного доступу до керівництва та адміністрації університету, — прокоментував Юрій Кучин.

Повне інтерв’ю за посиланням

Прокрутить вверх