Шахраї під виглядом співробітників Держлікслужби вимагають гроші та лякають перевірками

13754091_1358904744126573_8298292618697146142_n

До центрального апарату Держлікслужби почали надходити повідомлення про телефонні дзвінки, від начебто працівників Служби. У таких розмовах від фармзакладів вимагають перевести гроші на банківську картку, або бути готовими до перевірок. Про це розповіли у Держлікслужбі.

За словами керівництва Держлікслужби, дзвінки із проханням про переказ грошових коштів жоден зі співробітників Держлікслужби не здійснював. Більше того — вони не мають на це повноважень. Окрім того, телефонне попередження щодо перевірок – нісенітниця, адже планові перевірки Держлікслужба в умовах карантину не проводить (крім заходів державного ринкового нагляду) відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року № 530 на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Що стосується позапланових перевірок, то суб’єкт може бути попереджений у телефонній розмові. Однак, нагадуємо, що перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов’язані пред’явити керівнику суб’єкта господарювання — юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі — підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб’єкту господарювання копію посвідчення (направлення).

Що має бути у направленні

У посвідченні (направленні) на проведення заходу обов’язково зазначаються, зокрема, номер і дата наказу (рішення, розпорядження), на виконання якого здійснюється захід, перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім’я та по батькові, підстави для здійснення заходу.

Посадова особа органу державного нагляду (контролю) без посвідчення (направлення) на здійснення заходу та службового посвідчення не має права здійснювати державний нагляд (контроль) суб’єкта господарювання.

Держлікслужба закликає бути пильними щодо підозрілих дзвінків, пам’ятати, що шахраї можуть прикриватися будь-яким ім’ям і посадою. І якщо дзвінки/повідомлення із вимогою про переказ грошових коштів будуть надходити – обов’язково звертайтеся до правоохоронних органів.

Як ми писали, слідчі управління ГУ ДФС у м. Києві спільно з оперативними співробітниками ГУ БКОЗ СБ України виявили канал збуту незареєстрованих в Україні лікарських засобів серцево-судинної та онкологічної групи.

Прокрутить вверх