Що станеться, якщо лікувати синусит як звичайний нежить?

синусит

Чим відрізняється синусит від нежитю?

Цих двох “братів” важко сплутати. Нежить — вірний союзник будь-якої ГРВІ — мокрий, короткостроковий та неприємний. Синусит — затяжний, з відчуттям набряклості та просто нестерпний. Може тривати понад три місяці у хронічній формі.

Яскраві ознаки синуситу:

1. Постійна закладеність носа через набряк слизової. Часом починаєш забувати, що ніс взагалі колись умів дихати. Коли лежиш на правому боці, закладає праву ніздрю, на лівому — ліву.

2. Постійний головний біль, особливо у ділянці чола.

3. Набряклість та біль обличчя — навколо очей та в корені носа.

4. Густі жовті або зеленуваті виділення з носа. Також вони можуть стікати по задній стінці глотки.

Що призводить до синуситу?

Найчастіше це неправильне лікування нежитю та ускладнення ГРВІ. Вірус призводить до сильного запалення, набряку та звуження верхніх дихальних шляхів. Густий слиз не знаходить виходу і накопичується у носі. Як результат — набряк у ділянці носа та чола (тут розташовані приносові пазухи), утруднене носове дихання та нестерпний головний біль. Тому не забувайте лікувати ніс під час ГРВІ, щоб звичайна застуда не завершилась пекельним синуситом.

Що ж робити?

Забудьте про судинозвужувальні краплі для носа. Якщо при нежитю вони дають короткостроковий ефект та полегшують дихання, то при синуситі тільки загострюють ситуацію. Від крапель набряк збільшується, а голова стає “важкою та непідйомною”.

Не експериментуйте з народними засобами. Часник із яблучним оцтом — пряма дорога до опіку носової порожнини. Відвар з кропиви собачої тільки заспокоїть нерви, а інгаляції над картоплею збільшать набряк та дискомфорт у корені носа.

Фізіотерапія — не найкращий варіант. Прогрівання та інші фізіопроцедури можуть посилити запалення і зумовити ускладнення. З цієї причини не варто прогрівати пазухи носа за допомогою гарячих яєць або вдаватися до парових інгаляцій.

Не призначайте антибіотики самостійно. Антибіотик для лікування синуситу призначають тільки після визначення виду збудника. І лише в тому разі, якщо збудником є бактерія, а не вірус. Підбір препарату, дозування, тривалість лікування здійснює тільки лікар.

Промивайте ніс морською водою. Сольові розчини у балончиках під тиском очищають і зволожують слизову оболонку. Вони не містять лікарських компонентів, тому не мають протипоказань та побічних ефектів. Сольовий розчин не вилікує синусит, але зволожить ніс та відчутно полегшить дихання.

Користуйтеся назальним спреєм, спеціально розробленим для лікування синуситу. Назальні спреї усувають симптоми синуситу, не містять судинозвужувальних компонентів та знімають тиск і біль у навколоносових пазухах. Цим вони відрізняються від звичайних крапель для носа.

Хьюмер випустив спеціальний назальний спрей швидкої дії — Хьюмер Синусит.

Це гіпертонічний розчин гліцерину, що в 6 разів ефективніше за морську воду знімає набряк слизової носа.

До його складу входять натуральні екстракти чайного куща, чорниці, журавлини і бузини. Вони усувають набряк та запалення, а також сприяють знешкодженню інфекції.

Хьюмер Синусит не містить судинозвужувальних компонентів, полегшує дихання та знімає тиск у навколоносових пазухах. Вироблено у Франції.

Синусит — це не звичайний нежить, якого можна позбутися інгаляціями, краплями чи сольовими розчинами. Це серйозне захворювання, що потребує консультації лікаря та лікування спеціальними засобами. Не ігноруйте жодної закладеності носа, щоби не мати складних хронічних процесів та серйозних ускладнень.

Прокрутить вверх