Ми вирішили ввести нову рубрику, в якій що п’ятниці будемо підводити підсумки тижня і писати про найгучніші скандали і афери в фармбізнесі та медичних закладах.
Цей тиждень відзначився двома гучними скандалами. У першому випадку спритні аферисти вимагали гроші, шантажуючи аптеки від імені Держлікслужби, у іншому – продали контрабандних ліків на 3 млн грн.
Діти Остапа Бендера
Подробиці цієї афери нам розповіли в Держлікслужбі. До центрального апарату Держлікслужби почали надходити повідомлення про телефонні дзвінки, від «працівників Служби». У таких розмовах від фармзакладів вимагали перевести гроші на банківську картку, або «бути готовими до перевірок».
За словами керівництва Держлікслужби, дзвінки із проханням про переказ грошових коштів жоден зі співробітників Держлікслужби не здійснював. Більше того — вони не мають на це повноважень. Окрім того, телефонне попередження щодо перевірок – нісенітниця, адже планові перевірки Держлікслужба в умовах карантину не проводить (крім заходів державного ринкового нагляду) відповідно до вимог Закону України, яким це забороняється.
Що стосується позапланових перевірок, то аптека може бути попереджена у телефонній розмові. Однак перед початком перевірки чиновники зобов’язані пред’явити керівнику аптеки направлення та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду, і надати суб’єкту господарювання копію направлення.
Контрабанда на мільйони
Інша афера була вартістю у 3 млн грн – в столиці вилучили 2 500 упаковок імпортних препаратів. Слідчі ГУ ДФС у м. Києві спільно з оперативниками ГУ БКОЗ СБ України виявили канал збуту незареєстрованих в Україні лікарських засобів серцево-судинної та онкологічної групи. Ліки контрабандою ввозили з Російської Федерації, Республіки Туреччина та країн Європи. Доставка препаратів відбувалась автомобілями та літаками. Для продажу лікарських засобів контрабандисти створили ряд Інтернет-магазинів, які спеціалізуються на продажу вказаних препаратів на адресу покупців.
Під час проведення ряду обшуків, було виявлено та вилучено близько 2 500 упаковок фармацевтичних препаратів імпортного походження на загальну суму 3 млн гривень. Препарати не мали наявних дозвільних документів та документів щодо фактичного їх придбання. Також було вилучено грошові кошти, банківські картки, мобільні телефони, ноутбуки, флеш-носії та чорнові записи, якими користувались контрабандисти.
Як ми писали раніше, в Україні під час епідемії COVID-19 почали грабувати аптеки.