Смог у Києві, дефіцит донорської крові та договір з сімейним лікарем онлайн — МОЗ про головне на 17 квітня

17 квітня пройшов брифінг Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, щодо ситуації в країні. Про це повідомляє прес-служба МОЗ

За інформацією ДСНС, смог у Києві та Київській області виник внаслідок спалювання сухої трави та сміття на території приватних домогосподарств. Хімічної та радіологічної загрози це не несе, радіаційний фон у межах норми. Але МОЗ України рекомендує якомога більше часу проводити вдома, пити 2-3 літри води на добу, не відчиняти вікон та проводити вологе прибирання.

Наразі в Україні є дефіцит донорської крові. Запаси знизилися до 2-4 разів. МОЗ України звернувся до голів ОДА, щоб вони забезпечили прийом спеціалізованими установами та закладами переливання крові осіб, які виявили бажання бути донорами, та зменшити їхній контакт між собою, а також здійснити транспортування у пункти здачі крові.

МОЗ України змінив алгоритми укладання договору з сімейним лікарем — тепер це можна зробити в онлайн-режимі.

17 квітня в Україні 4662 лабораторно підтверджені випадки COVID-19. Загалом найбільша кількість підтверджених випадків COVID-19 зареєстрована в місті Києві (705), Чернівецькій області (759) та Івано-Франківській області (427). За добу одужало 60 осіб (з них 3 дітей та 19 медичних працівників), померло 9 осіб.

Алгоритм тестування медичних працівників не відрізняється від алгоритму тестування пацієнтів. Але через збільшення захворювань на COVID-19 серед лікарів розглядається варіант проводити ПЛР-тестування 1 раз на 5 днів усім медичним працівникам, які працюють із хворими на коронавірус.

З 1 квітня МОЗ України було додатково закуплено 176 апаратів ШВЛ, їхня кількість постійно збільшується.

В Україні за минулу добу зафіксовано 31 новий випадок захворювання на коронавірусну інфекцію серед дітей та 91 – серед медичних працівників.

Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 156 осіб, з них 11 дітей та 12 медичних працівників.

Прокрутить вверх