Депутати Верховної Ради вимагають виключення путінської росії з Конвенції MEDICRIME

Антипутінська коаліція запровадила санкції потужніші, ніж до Північної Кореї та Ірану. Окрім економічного тиску на російське суспільство, важливий фронт – виключення країни-окупанта з міжнародних організацій.

16 березня росію вигнали зі статутних органів Ради Європи, Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Окремою резолюцією Європейського суду з прав людини припинена участь рф у Європейській конвенції з прав людини.

В той же час виключення росії з Ради Європи не впливає на її участь в Конвенції про підроблення медичної продукції (MEDICRIME). Відповідно до законодавства таке рішення може прийняти або Комітет міністрів Ради Європи, або держави-члени Конвенції.

Від імені Комітету ВР з питань здоров’я попросили вжити всіх можливих заходів, щоб у найкоротші терміни виключити путінську росію зі складу держав-членів Конвенції MEDICRIME.

Україна буде й надалі активно працювати на дипломатичному фронті, щоб країну-окупанта виключили з усіх міжнародних об’єднань та організацій.

Чому MEDICRIME важлива?

Станом на 01.01.2016 Конвенцію «Medicrime» підписали 26 держав, ратифікували чотири країни-члени Ради Європи (Україна, Угорщина, Іспанія, Молдова) та одна країна, яка не входить до складу країни-членів Ради Європи (Гвінея).

Основні вимоги Конвенції Ради Європи MEDICRIME

1 січня 2016 року вступила в дію Конвенція Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я MEDICRIME. У 2011 році Україна була серед країн, що першими підписали Конвенцію MEDICRIME. Верховною Радою України 7 червня 2012 року ратифіковано конвенцію MEDICRIME (Закон України № 4908-VI).

Конвенція MEDICRIME є першим міжнародним інструментом кримінального законодавства, яка рекомендує кожній державі-учасниці передбачити в національному законодавстві відповідальність за:

 • умисне виробництво фальсифікованої медичної продукції, активних речовин, наповнювачів, компонентів, матеріалів та приладдя;
 • навмисне постачання і торгівлю фальсифікованими лікарськими засобами, активними речовинами, наповнювачами, компонентами, матеріалами та приладдям;
 • фальсифікацію будь-яких документів, що мають відношення до медичної продукції, з метою ввести споживачів в оману щодо її автентичності;
 • подібні злочини – несанкціоноване виробництво або постачання лікарських засобів та маркетинг медичних виробів, що не відповідають певним вимогам.

Відповідно до мети, визначеної статтею 1 Конвенції MEDICRIME, Держлікслужбою України ініційовано, а на державному рівні:

 • внесено зміни до Закону України «Про лікарські засоби» (щодо введення визначення терміну «фальсифікований лікарський засіб»);
 • внесено зміни до Кримінального кодексу України (щодо введення кримінальної відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів);
 • внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо порушення обмежень, встановлених для медичних і фармацевтичних працівників під час здійснення ними професійної діяльності);
 • затверджено наказ МОЗ України «Про визначення понять «великі» та «особливо великі» розміри фальсифікованих лікарських засобів» (щодо визначення юридичної відповідальності за умисне виготовлення, зберігання або збут фальсифікованих лікарських засобів в залежності від їх вартості).

З метою налагодження національного та міжнародного співробітництва, Держлікслужбою України:

 • діє постійно діюча робоча група по відстеженню шляхів розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів, до складу якої входять представники правоохоронних органів, Міністерства охорони здоров’я України, Державної фіскальної служби України та Держлікслужби України;
 • виділено контактну особу щодо обміну інформацією з Всесвітньою організацією охорони здоров’я України (далі – ВООЗ), Європейською Медичною Агенцією, та регуляторними органами у сфері контролю якості лікарських засобів країн СНД стосовно виявлених на території України неякісних та фальсифікованих лікарських засобів;
 • приймається активна участь у роботі глобальної системи ВООЗ з термінового реагування на випадки виявлення неякісних / підроблених / неправильно маркованих / фальсифікованих / контрафактних лікарських засобів, що було відмічено подякою Секретаріату ВООЗ у 2013 році.

В територіальних органах Держлікслужби України створені та функціонують Регіональні Програми із запобігання ввезенню та розповсюдженню на території області неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів та постійно діючі робочі групи за участю представників територіальних органів Держлікслужби України, правоохоронних та митних органів із відстеження шляхів розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів.

фото: www.coe.int

Прокрутить вверх