Усі аптеки мають приймати і електронні, і паперові рецепти на лікарські засоби

аптека

Міністерство охорони здоров’я спільно із Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками продовжить моніторинг аптечних закладів, щоб переконатися, що аптеки без виключення видають інсулін та препарати з програми «Доступні ліки» за паперовими рецептами.

У комунальних аптеках ліки з програми реімбурсації уже відпускається за обома видами рецептів.

Рецепти на препарати з «Доступних ліків» та на інсуліни повинні бути виписані на місяць.

Зараз в Україні є понад мільйон флаконів інсуліну. Його також закупили централізовано і в ті населені пункти, де аптеки не працюють. Аптеки з інсуліном можна знайти за допомогою сервісу https://tabletki.ua/uk/.

Як ми писали, всі 47 препаратів інсуліну, включені до Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за Програмою медичних гарантій, тепер повністю безоплатні на період дії воєнного стану.

Пацієнти із цукровим діабетом, які мають рецепт, зможуть отримувати інсулін без доплати. Це стосується всіх 47 препаратів, незалежно від типу та форми випуску, а також категорій, до яких належать пацієнти.

НСЗУ відшкодовуватиме аптекам повну вартість відпущеного інсуліну. Відповідну Постанову Уряд прийняв 12 березня. Тож ті пацієнти, які раніше здійснювали доплату, зараз зможуть отримувати інсулін повністю безоплатно. Для цього не потрібно створювати ані нових планів лікування, ані нових рецептів, якщо попередній ще не погашено.

Нагадаємо, що раніше були прийняті зміни, які дозволили в умовах воєнного стану отримувати інсулін як за електронним, так і паперовим рецептом. Це зроблено в інтересах пацієнта. Щоб навіть під час перебоїв з електроенергією чи інтернетом, лікар мав можливість виписати рецепт, а аптеки — його погасити.

У випадку, коли лікар має доступ до електронної системи охорони здоров’я — він створить електронний рецепт, і його номер та код підтвердження надійде на телефон пацієнту. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров’я, лікар випише паперовий рецепт, поставивши свій підпис та печатку.

Рецепт на інсулін виписує:

  • сімейний лікар, терапевт чи педіатр, з яким у пацієнта укладена декларація (відповідно до плану лікування, складеного ендокринологом);
  • будь-який інший сімейний лікар, терапевт чи педіатр — з яким декларації пацієнт не має;
  • ендокринолог.

Аптеки, які відпускають “Доступні ліки” за договором з НСЗУ приймають і паперові, і електронні рецепти та видають призначений інсулін за наявності.

Список аптек, де є інсулін: https://bit.ly/apteky_insul. Список постійно оновлюється. Перед тим як прямувати до найближчої аптеки, варто зателефонувати до неї, щоб дізнатися години її роботи та уточнити наявність інсуліну.

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх