ТОП-5 головних питань про безкоштовні пологи в Україні

shutterstock_1181842981

Починаючи з 1 квітня 2020 року за пологи має заплатити Національна служба здоров’я України. Але у майбутніх батьків все одно виникає безліч питань. Мі зібрали відповіді НСЗУ на головні питання про пологи.

Чи може майбутня породілля обирати пологовий будинок, в якому народжувати?

Породілля має право на вільний вибір пологового будинку, незалежно від місця реєстрації та фактичного проживання. При цьому, жодних благодійних внесків та пакетів з медикаментами. На пологи потрібно брати лише речі індивідуального користування для себе та малюка на час перебування у лікарні.

Чи НСЗУ заплатить за вибір лікаря, з яким народжувати?

Ні. Особисті домовленості пацієнтки з певним лікарем знаходяться поза межами програми медичних гарантій і не передбачені в пакеті послуг «Медична допомога при пологах». Заклади охорони здоров’я отримуватимуть від НСЗУ оплату за кожні пологи у розмірі 8 136 грн.

В цей тариф входить медична допомогу при пологах з черговою акушерською бригадою. І не входить індивідуальний вибір лікаря.

Чи може пацієнтка обирати лікаря, з яким буде народжувати?

Якщо жінка хоче вибрати конкретного лікаря, лікарня може встановити за це окрему плату, яка піде офіційно в касу. Таким чином, ці гроші йтимуть на розвиток всієї лікарні і на оплату праці всіх членів команди. НСЗУ рекомендує оплачувати додаткові послуги офіційно, через касу закладу.

Чому НСЗУ платить за пологи лише з черговою бригадою?

Міжнародні практики не рекомендують домовлятися з певним лікарем про пологи. Це зумовлено тим, що графік роботи з чергуванням передбачає, що медичний персонал має достатній час на відпочинок. А от нестача відпочинку та втома є найпоширенішими причинами лікарських помилок. Якщо обраний вами лікар повертається на пологи додатково після роботи — це створює певні ризики для породіллі.

Які послуги при пологах є платними?

Послуги з покращеного сервісу:

  • палата підвищеного комфорту,
  • покращене харчування.

Додаткові послуги за бажанням відноситься до категорії платних послуг. Ці послуги потрібно сплатити офіційно через касу медичного закладу.

Читайте також: Врач объяснил, почему COVID-19 — не причина отказываться от рождения ребенка.

За матеріалами Національної служби здоров’я України

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх