Верховна Рада ухвалила законопроєкт про інтернет-торгівлю лікарськими засобами

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 3515-1 про інтернет-торгівлю лікарськими засобами. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«До березня 2020 року торгівля медпрепаратами онлайн в Україні була заборонена. Потім Уряд тимчасово дозволив продавати ліки в інтернеті на період пандемії. Після активізації цієї сфери виникла нагальна потреби врегулювати її законодавчо, встановивши чіткі правила та умови.

14 липня Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт у першому читанні. Цим документом вводиться ліцензування учасників ринку та прописуються умови їхньої роботи. Зокрема, вони повинні або самі мати устаткування для забезпечення умов зберігання та транспортування лікарських засобів, або укласти договір з організацією, яка виконає ці умови.

Чого ми досягаємо цим законопроєктом:
— захищаємо споживача від небезпечних, неефективних та неякісних лікарських засобів, які продаються через інтернет;

— робимо ліки доступнішимии для кінцевого споживача, бо громадянам навіть у віддалених районах буде зручно замовити медпрепарат до відділення пошти;

— здешевлюємо медпрепарати: власнику аптечної мережі не потрібно витрачати кошти на оренду приміщення та зарплату фармацевту;

— адаптувати законодавство до норм ЄС у сфері дистанційної торгівлі лікарськими засобами», написав парламентарій на своїй сторінці у соцмережі.  

Читайте також: “Доступні ліки” – 2021: що зміниться у наступному році

Прокрутить вверх