Верховна Рада закликає провідних виробників ліків піти з ринку росії

Минулого тижня звернення були направлені до офісів Roche, Stada, Takeda, Teva, AstraZeneca, Basf, Bayer, Boehringer Ingelheim, Fresenius, Gedeon Richter, Henkel, Novo Nordisk, Johnson & Johnson. Про це повідоми Михайло Радуцький.

«Отримую перші відповіді від керівників фармацевтичних гігантів. Зокрема, генеральний директор Takeda в Україні та СНД Єбру Явуз повідомив, що компанія частково припиняє діяльність у росії: призупиняє всі нові інвестиції, рекламу, просування, початок нових клінічних випробувань. Водночас компанія продовжує діяльність, яка «є важливою для забезпечення постачання пацієнтів ліками», адже це «відповідає етичним принципам компанії».

Дякую компанії Takeda за кроки, спрямовані на згортання бізнесу у країні-агресорі. В той же час зазначу: зупинити війну та вбивства може лише потужний тиск як на путінську верхівку, так і на все російське суспільство. Росіяни повинні відчути, що війна б’є по них, їхньому добробуту та навіть здоров’ю», написав депутат.

За словами Радуцького, керівники деяких міжнародних компаній, які залишаються у путінській росії, кажуть, нібито «російські споживачі не винні». Мережа супермаркетів «Ашан», наприклад, не хоче залишити росіян без продуктів харчування, мережа будівельних магазинів «Леруа Мерлен» — без можливості зробити ремонт у квартирі. По-перше, російське суспільство має нести відповідальність за злочини кремлівського фюрера. По-друге, ні про якого споживача ці міжнародні компанії не думають – їм однаково начхати як на українців, так і на росіян. Вони просто не бажають втрачати прибуток. Навіть якщо ці гроші будуть заплямовані кров’ю українських дітей.

Депутати ВР  будуть і далі робити все можливе для блокування будь-якої співпраці міжнародного бізнесу з росіянами.

Прокрутить вверх