Відбулася презентація доклінічної фази дослідження потенційної української вакцини проти COVID-19

1.04.58

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов разом із вченими та науковцями презентував Президенту України результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини проти COVID-19.

Ці дослідження тривали шість місяців, повідомляє пресслужба МОЗ, і підтвердили нейтралізацію вірусу COVID-19 в інфікованих клітинах людини. Цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу.

Також на нараді обговорили терміни проходження клінічних фаз, формат майбутньої співпраці всіх дотичних відомств, аби забезпечити вироблення вакцини та її використання в разі успішного проходження всіх фаз.

Президент Володимир Зеленський відзначив історичність цієї зустрічі та розробки.

«Я надзвичайно радий, що ця зустріч відбулася. Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію», – сказав Володимир Зеленський.

Один із розробників – міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я і епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – зауважив, що нинішня розробка дозволяє припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. Він також додав, що є дуже позитивним фактом те, що досі в Україні не було стрибка летальності порівняно зі зростанням кількості хворих. 

«МОЗ буде і надалі наполегливо працювати над подальшими кроками у проходженні всіх клінічних фаз у виробленні вакцини. Щиро дякую нашим науковцям за високопрофесійну роботу. Ви – найкращі, я завжди це казав», – зазначив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Хочемо нагадати, що Державне підприємство “Медзакупівлі України” закупить 28 200 флаконів “Ремдесивіру”. У вересні МОЗ України довело доручення до ДП “Медзакупівлі України” із запитом на закупівлю 18 тис. флаконів ремдесивіру. Очікуваний бюджет закупівлі – 46 млн грн. або 96 дол. США за одиницю, за нинішнім курсом – 2,7 тис грн за флакон. Команда ДП провела перемовини з усіма 9-ма виробниками та отримала документи, необхідні для ввезення подібних лікарських засобів, згідно чинного законодавства.

В результаті попередніх перемовин ДП “Медзакупівлі України” вдалося знизити ціну за одиницю препарату. Це дозволило МОЗ збільшити замовлення до 28 200 флаконів. За результатами фінальних перемовин вартість була зменшена до 24,25 дол. США за одиницю (за нинішнім курсом – 687 грн за флакон). Загальна сума договору склала 19,3 млн. грн. На зекономлені кошти, а це 26,7 млн грн, ДП готове законтрактувати додаткові партії лікарських засобів, щойно таке доручення надійде від МОЗ України.

В Україні ремдесевір не проходив реєстрацію. Для його ввезення на територію країни необхідне окреме рішення МОЗ. Ми надіслали пакет необхідних документів і чекаємо на ухвалення рішення.

Прокрутить вверх