Відновлення роботи громадського транспорту, рутинна імунізація та ПЛР-тестування лабораторіями Держпродспоживслужби — МОЗ про головне на 22.05.2020

shutterstock_1691314324

Результати брифінгу Міністра охорони здоров’я Максим Степанов за 22 травня. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

  • З 22 травня почав діяти другий етап пом’якшення каратину.

Зокрема, в регіонах, яким дозволено послабити карантинні обмеження, відновлюється робота громадського транспорту (в тому числі приміського та внутрішньообласного), дозволені релігійні заходи (1 людина на 10 кв. м), дозволена робота готелів (без ресторанів).

З 1 червня відкриються спортзали, фітнес-центри, басейни, відновиться міжобласне перевезення. З 10 червня можна буде перебувати в приміщеннях кафе і ресторанів.

  • МОЗ занепокоєне ситуацією з проведенням рутинної імунізації в країні. У першому кварталі цей показник знизився загалом на 5%. При цьому кількість щеплень від кору, краснухи, паротиту впала на 20%, що є критичним показником. Очільник МОЗ Максим Степанов 22 травня звернеться з листом до голів ОДА з проханням поставити це питання на контроль і активізувати проведення рутинної імунізації.
  • МОЗ домовилось з центрами з профілактики та боротьби з ВІЛ про проведення їхніми лабораторіями тестувань методом ПЛР. Міністерство також розраховує на підписання 22 травня рішення про проведення ПЛР-тестування лабораторіями Держпродспоживслужби.
  • Україна за 1,5 місяця збільшила кількість тестувань методом ПЛР з 700 тестів на добу до майже 9 тисяч.
  • Лабораторії для ІФА-тестування встановлені майже в усіх багатопрофільних лікарнях.
Прокрутить вверх