Як оплачується медична допомога при COVID-19?

вакцина SARS-CoV-2

Тариф на оплату послуг за всіма чотирма пакетами, які передбачають надання послуг тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19, включає доплати медикам у розмірі до 300% до заробітної плати, а також необхідні лікарські засоби та медичні вироби.

вакцина SARS-CoV-2

Головний лікар, який підписує договір з НСЗУ, бере на себе зобов’язання здійснювати додаткові доплати медичним та іншим працівникам, які працюють безпосередньо з COVID-19, а також закуповувати, використовувати і зберігати для можливих спалахів лікарські засоби та медичні вироби.

Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19

Укласти договір на медичне обслуговування за цим пакетом можуть лише опорні лікарні, які ще в березні визначено головним державним санітарним лікарем України, керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня через поширення COVID-19 (список дивіться за посиланням: https://bit.ly/3d5L6m3), адже пацієнтів з підозрою або підтвердженим захворюванням на коронавірусну хворобу можуть госпіталізувати тільки в ці визначені заклади.До команди медпрацівників опорних лікарень входять лікар-анестезіолог, лікар-терапевт або інфекціоніст і ще один фахівець (або лікар-терапевт чи інфекціоніст, або лікар іншої спеціальності, наприклад, акушер-гінеколог у пологовому будинку) плюс три особи середнього або молодшого персоналу в розрахунку на одного лікаря, оскільки левова частка надання допомоги таким хворим — сестринська, а також догляд за ними.

Під час заповнення пропозиції про надання допомоги пацієнтам з COVID-19 заклад зазначає інформацію щодо кількості команд, залучених до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою.Оплата від НСЗУ йтиме на кожну команду, задіяну в лікуванні пацієнтів. Оскільки в таких стаціонарах має обов’язково забезпечуватися цілодобове чергування лікарів, тобто щонайменше чотири команди, якщо там є хоча б один пацієнт, усі члени команди мають право на передбачені законодавством доплати.Перший місяць дії договору НСЗУ виплатить кошти згідно з договором, орієнтуючись на кількість апаратів ШВЛ, тобто потужність закладу для надання допомоги пацієнтам у важкому стані в умовах інтенсивної терапії. Заклади отримують кошти на те, щоб закупити лікарські засоби та медичні вироби, необхідні для реалізації протоколу, навіть якщо у них немає пацієнтів з коронавірусною хворобою. Але додаткову доплату за роботу команди лікарів, які безпосередньо задіяні в лікуванні пацієнтів з COVID-19, такий заклад не отримає. Постановою Уряду передбачено доплату медичним працівникам, безпосередньо залученим до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою. Щойно такі хворі з’являтимуться, НСЗУ здійснюватиме виплати «на команду».

Щоб лікарня могла підписати договір із НСЗУ за цим пакетом, вона повинна мати також визначене обладнання. Наприклад, кількість моніторів та дозаторів має бути не меншою, ніж кількість ліжок для інтенсивної терапії для пацієнтів з COVID-19. Кількість аспіраторів має бути не меншою, ніж кількість апаратів ШВЛ. Дані про обладнання також вносяться вручну.Якщо лікарня входить до списку опорних за COVID-19, але не задовольняє якихось вимог договору, вона зможе законтрактуватися на основний стаціонарний пакет пізніше. Для цього заклад має забезпечити відповідність озвученим вимогам: докупити обладнання чи залучити необхідні кадри. НСЗУ залишає оголошення відкритим.

Стаціонарна медична допомога пацієнтам з COVID-19, яка надається окремими медичними закладами

Окремий пакет передбачено для лікарень, які не увійшли до переліку рекомендованих для лікування пацієнтів з COVID-19, але фактично надавали допомогу таким пацієнтам у квітні. Оплата їм відбуватиметься лише за послуги, надані у квітні, тож до них не було виписано особливих вимог, адже ці лікарні опинилися у вимушеній ситуації. Подальші госпіталізації в такі заклади заборонені, аби уникнути зайвих ризиків інфікування медичних працівників та пацієнтів з іншими захворюваннями. У розпорядженні головного державного санітарного лікаря чітко вказано, що пацієнтів з COVID-19 повинні госпіталізувати лише у визначені заклади, перелік яких ще в березні погоджувався з департаментами охорони здоров’я та головами облдержадміністрацій.

Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на COVID-19

Екстреній медичній допомозі платитимуть незалежно від того, контактувала бригада з хворим на коронавірус чи ні, адже потенційно вона готова виїхати на будь-який виклик.Тариф для екстренки встановлюється як глобальна ставка на місяць, розрахована на основі базової капітаційної ставки за кожен підтверджений випадок захворювання на коронавірусну хворобу на території відповідної області та міста Києва, і становить 12 163,64 грн. Цей тариф включає також виїзди на непідтверджені випадки. Пакет медичних послуг встановлюється за готовність надати екстрену медичну допомогу та включає необхідність виїжджати як на випадки підтвердженої коронавірусної хвороби, так і на підозри.На суми договорів центрів ЕМД щодо надання допомоги пацієнтів з підозрою чи встановленим діагнозом COVID-19 впливає епідемічна ситуація кожної з областей. Суми оплат розраховуються шляхом множення тарифу на кількість підтверджених випадків COVID в області за період з першого по останній день місяця.

Медична допомога, яка надається мобільним медичним бригадам, що створені для реагування на COVID-19

Мобільні бригади проводять забір аналізів удома у пацієнтів та працюють на базі ЦПМСД, міських, районних консультаційно-діагностичних центрів чи лікарень або інших закладів охорони здоров’я.До мобільної бригади може входити лікар, фельдшер або медична сестра. Другий член бригади – водій. Якщо медичний працівник сам може кермувати, допускається виконання ним функцій водія.Крім комплектів для забору зразків біологічних матеріалів та контейне-рів для їх транспортування, потрібні сумка-холодильник, безконтактний термометр та пульсоксиметр. Бригада має бути оснащена засо-бом для обробки рук та пакетами для утилізації медичних відходів. Також кожен член бригади має бути забезпечений засобами індивіду-ального захисту в кількості, необ-хідній для їх одноразового викорис-тання при візиті до пацієнта.Тариф на медичні послуги, які надаються мобільними бригадами, визначається як глобальна ставка на місяць і становить 50 942,05 грн. До тарифу застосовуються коефіцієнти навантаження мобільних бригад: 1 — у разі здійснення 150 і більше відборів зразків біологічних матеріалів для тестування, 0,75 — у разі 100—150 відборів зразків, 0,50 — при 50—100 відборах зразків та 0,25 — у разі здійснення до 50 відборів. Виплати за березень медикам, які працюють із пацієнтами, хворими на COVID 19, у тому числі надбавки до зарплат, мали здійснюватися з інших джерел, які НСЗУ не адмініструє.

За матеріалами ДАЙДЖЕСТУ НСЗУ

Читайте також: 10 червня 2020 року відбудеться черговий етап пом’якшення карантину

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх