Як програма «Доступні ліки» працює під час війни?

лекарства

Як і де отримати?

Отримати медпрепарати за програмою «Доступні ліки» можна як за електронним, так і за паперовим рецептом. Для цього потрібно звернутись до сімейного лікаря, незалежно від наявності укладеної декларації з ним.

На час воєнного стану інсуліни виписуються щонайменше на місяць. Пацієнти із цукровим діабетом, які мають рецепт, можуть отримати інсулін без доплати (це стосується всіх 47 препаратів інсуліну, які включені до Реєстру лікарських засобів).

Через те, що деяких препаратів інсуліну може не бути в наявності, лікарям дозволяється виписувати рецепти не на торгові назви, а вказати наступні дані: інсулін короткої чи середньої дії, аналог інсуліну ультракороткої дії, аналог інсуліну тривалої дії або комбіновані інсуліни.

Хто виписує рецепт?

Рецепти пацієнту на «Доступні ліки» можуть виписувати сімейний лікар, терапевт, педіатр. На інсулін – лікарі за спеціальностями «Ендокринологія», «Дитяча ендокринологія» та лікарі, що надають первинну меддопомогу на основі призначення лікаря-ендокринолога. Препарати для лікування розладів психіки та поведінки – лікарі за спеціальностями «Психіатрія», «Дитяча психіатрія». Для лікування епілепсії — лікарі за спеціальностями «Психіатрія», «Дитяча психіатрія», «Неврологія», «Дитяча неврологія»

Аптеки, які відпускають ліки за програмою «Доступні ліки» та інсулін за договором з НСЗУ, приймають як паперові, так і електронні рецепти.

Також важливо перед візитом до аптеки перевірити наявність ліків на сайті https://tabletki.ua/. Або зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 й уточнити в оператора адреси аптек, які працюють за програмою «Доступні ліки» у вашому населеному пункті.

Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх