За статистикою НСЗУ — 10 553 фармацевтів відпускають “Доступні ліки”

НСЗУ надали статистику щодо роботи фармацевтів

За даними НСЗУ 14 672 фармацевти зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я: 14,5 тис. жінок та 1,2 тис. чоловіків.

  • 10 553 фармацевтів відпускають “Доступні ліки” у містах обласного та районного значення, в селищах міського типу та селах.
  • Понад 2,37 млн пацієнтів користуються програмою “Доступні ліки”.
  • “Доступні ліки” можна отримати у понад 8500 аптеках та аптечних пунктах.
  • Партнерами НСЗУ стали майже 1200 аптечних закладів-юридичних осіб.
  • На сьогодні погашено понад 17 млн е-рецептів.

Як ми писали, у 2021 році до переліку лікарських засобів, які увійшли до програми реімбурсації можуть додати ліки для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт та лікарські засоби для людей з розладами психіки і поведінки.

Ліки від епілепсії та від депресії

Як повідомили в НСЗУ під час брифінгу, у 2021 році буде запропоновано розширити програму «Доступні ліки»: включити до неї ліки для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт, та лікарські засоби для людей з розладами психіки і поведінки – зокрема, для лікування таких захворювань як шизофренія, ПТСР, афективні розлади, в тому числі депресія, невротичні розлади та епілепсія.

Як отримати ліки?

Наразі, за програмою «Доступні ліки» люди, що мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, можуть отримати необхідні ліки в аптеці безоплатно або з невеликою доплатою.

Щоб їх отримати, пацієнт звертається до свого лікаря, який виписує йому електронний рецепт, йде до аптеки і отримує ліки. В свою чергу держава компенсує аптекам вартість ліків, які отримав пацієнт.

На сьогодні в програмі «Доступні ліки» 264 лікарських засоби, серед них 85 – пацієнт може отримати безоплатно. До переліку входять 200 ліків для лікування серцево-судинних захворювань, 48 – діабету ІІ типу, 15 – бронхіальної астми, 1 – для лікування ревматичних хвороб.

НСЗУ законтрактувала 1179 аптечних заклади на роботу за програмою «Доступні ліки». Пацієнт може отримати ліки за програмою у 8,5 тисячах аптек по всій країні, майже 20% з яких знаходяться в селах та смт. Тобто, пацієнти, що проживають в сільській місцевості, також мають можливість користуватись цією програмою.

Як ми писали, МОЗ України оприлюднило наказ від 31.08.2020 №1989 “Про затвердження Реєстру референтних цін на препарати інсуліну станом на 01 серпня 2020 року“.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх