Заборона на автомобільні вантажоперевезення з росії в ЄС не поширюється на фармтовари

Для фарми зробили виняток

Так, за інформацією ЄС, у узгоджений пакет входить низка заходів, спрямованих на посилення тиску на російську владу та економіку, а також на обмеження ресурсів кремля для ведення агресії.
«Останні санкції прийняті у відповідь на звірства, вчинені російськими збройними силами в Бучі та інших окупованих росією територіях. Мета цих санкцій — припинити безрозсудну, нелюдську й агресивну поведінку російських військ і дати прийняти рішення особам у кремлі, що їхня протизаконна агресія обійдеться їм дорого», прокоментував Жозеп Боррель, Верховний Представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки.

У пакет входять:

  • Заборона на придбання, ввезення та передачу вугілля та інших видів твердого викопного палива в ЄС, якщо воно видобувається в росії або експортується з росії, починаючи з серпня 2022 року. Наразі до ЄС щорічно ввозиться вугілля на 8 млрд євро.
  • Заборона надання доступу до портів ЄС для суден під російським прапором. Передбачено винятки для сільськогосподарської та харчової продукції, гуманітарної допомоги та енергоносіїв.
  • Заборона на російські та білоруські автомобільні вантажні перевезення в ЄС, у тому числі транзитні. При цьому робляться винятки для низки товарів, зокрема фармацевтичної, медичної, сільськогосподарської та харчової продукції, включаючи пшеницю, а також дорожнє сполучення для гуманітарних цілей.
  • Додаткові експортні заборони, що стосуються авіапалива та низки інших товарів, зокрема квантових комп’ютерів та передових напівпровідників, новітньої електроніки, ПЗ, стратегічно важливих механізмів та транспортного обладнання, а також заборона на ввезення таких товарів, як деревина, цемент, добрива, морепродукти та міцний алкоголь. Обсяг узгоджених заборон на експорт та імпорт становить 10 та 5,5 млрд євро відповідно.
  • Ряд економічних заходів, спрямованих на підвищення ефективності вже введених заходів та усунення шляхів їхнього обходу, наприклад: загальна заборона на участь російських компаній у держзакупівлях у всіх країнах ЄС, виключення будь-якої фінансової підтримки російських державних органів, розширена заборона на вклади у криптогаманці, заборона на продажу росії та білорусі банкнот та обігуваних цінних паперів, деномінованих в офіційних валютах країн ЄС, а також заборона таких продажів будь-яким фізичним або юридичним особам, організаціям та органам у росії та білорусі.
  • Крім того, Рада вирішила запровадити санкції проти компаній, продукти та технології яких відіграють певну роль у вторгненні, проти найбільших олігархів та бізнесменів, високопоставлених кремлівських чиновників; проти осіб, які займаються дезінформацією та інформаційними маніпуляціями та систематично розповсюджують кремлівські повідомлення про російську військову агресію в Україні; а також проти членів сімей осіб, які вже підпали під санкції, щоб уникнути обходу санкцій ЄС.
  • Крім цього, запроваджено повну заборону на операції з чотирма найбільшими російськими банками, яких припадає на частку 23% російського банківського сектора. Після відключення від системи SWIFT їх активи будуть заморожені і таким чином будуть повністю відрізані від ринків ЄС.

У своїх висновках від 24 березня 2022 р. Європейська Рада заявила, що ЄС, як і раніше, готовий закривати лазівки та усувати будь-які фактичні та потенційні шляхи обходу вже вжитих обмежувальних заходів, а також оперативно вживати подальших узгоджених жорстких санкцій щодо росії та білорусі, щоб ефективно підривати здатність росії продовжувати агресію.
Російська агресивна війна проти України є грубим порушенням міжнародного права і веде до величезної кількості жертв і каліцтв серед цивільного населення. росія нападає на мирне населення та об’єкти цивільної інфраструктури, включаючи лікарні та інші медустанови, школи та притулки. Ці військові злочини мають негайно припинитися.

Злочинці та їх співучасники будуть притягнуті до відповідальності відповідно до міжнародного права. Облога Маріуполя та інших українських міст та надання російськими збройними силами гуманітарного доступу до них є неприйнятними.

Російські сили мають негайно відкрити безпечні коридори в інші частини України, а також забезпечити доставку гуманітарної допомоги до Маріуполя та інших обложених міст.

Європейська Рада вимагає, щоб росія негайно припинила свою військову агресію на території України, негайно та беззастережно вивела всі сили та військову техніку з усієї території України та повністю дотримувалася територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Джерело: consilium.europa.eu

Прокрутить вверх