“Доступні ліки” — 2020: до Реєстру додали нові препарати

До реєстру увійшло 246 позицій лікарських засобів. Зокрема, до нього увійшли нових 7, яких не було в попередніх Реєстрах. Про це повідомляє НСЗУ.

1 червня було оприлюднено наказ МОЗ № 1284, яким затверджено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, станом на 28 травня 2019 р. З наказом можна ознайомитися за посиланням.

З 246 лікарських засобів, які входять до програми “Доступні ліки” 77 можна отримати безоплатно. Це — на 4 більше, ніж було у попередньому реєстрі. Також до нового реєстру включено 7 нових лікарських засобів.

З 246 лікарських засобів 187 — для лікування серцево-судинних захворювань,  43 – діабету ІІ типу, 15 – бронхіальної астми та  один лікарський засіб для лікування ревматичних хвороб.

Найбільша кількість лікарських засобів з міжнародними непатентованими назвами — амлодипін (33) та метформін (33).

З повним переліком ліків можна ознаймитися тут.

За словами в.о. начальника відділу роботи з договорами з аптеками НСЗУ Ірина Ліштаби, на сьогоднішній день понад 2,19 млн пацієнтів в Україні отримали ліки за програмою реімбурсації. А загалом вже відпущено понад 14,38 млн е-рецептів.

ДОВІДКА

Програма реімбурсації «Доступні ліки» працює з 1 квітня 2017 року, завдяки їй пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу чи бронхіальну астму, можуть отримати потрібні їм ліки за рецептом свого лікаря первинки в аптеці безоплатно, або з незначною доплатою.

З 1 квітня 2019 року програма реімбурсації перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України і стала працювати за новими правилами — відпуск лікарських засобів відбувається лише за електронними рецептами. Це дозволяє людині отримати потрібні їй ліки в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі, незалежно від місця виписування рецепту. Програма з бюджетоорієнтованої стала пацієнтоорієнтованою.

Найбільший відсоток користувачів програми саме серед тих, хто потребує фінансового захисту. Програма дозволяє зменшити особисті витрати українців на лікування, зокрема:

  • 11,5% свого доходу у середньому щомісяця заощаджують люди віком 65+, які отримують мінімальну пенсію;
  • 63% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину — батьки малечі до 5 років;
  • 35% від мінімального прожиткового мінімуму на дитину — родина, де є діти від 6 до 17 років.

Читайте також: Берегись автомобиля после приема таблетки: врачи рассказали, о лекарствах несовместимых с вождением

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх