6 лікарень по Україні можуть робити трансплантації кісткового мозку

shutterstock_400289365-1

Про це під час щоденного брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов

За словами чиновника, 4 серпня, під час засідання Медичної ради обговорювалось питання трансплантації в Україні, і МОЗ має чіткий план дій. Так, наприклад, після відкриття відповідного відділення в «Охматдиті» кількість трансплантацій кісткового мозку може досягати 80 операцій на рік, тобто у 4 рази більше, ніж було зроблено у 2019 році (21 трансплантація кісткового мозку).

Виходячи з даних МОЗ, на сьогоднішній день в Україні функціонує 6 лікарень, які мають необхідну технічну базу для проведення операцій по трансплантації кісткового мозку.

За словами Максима Степанова, головним завданням на сьогоднішній день є створення єдиного реєстру трансплантації – системи, яка  дозволить швидко знаходити донора для людини, яка потребує трансплантації. Крім цього, важливою складовою є співпраця з міжнародними реєстрами для отримання кісткового мозку з-за кордону. Також необхідно побудувати сучасні відділення кісткового мозку та сучасні операційні, в яких можливо робити такі операції, підготувати команди фахівців.

Як ми писали на початку року, за словами екс-міністерки МОЗ Зоряни Скалецької, запуск системи трансплантації в Україні мав розпочатися у лютому 2020 року. А Кабінет Міністрів оприлюднив офіційні ціни на трансплантацію в Україні.

Згідно постанові №1083, стала можливою пересадка донорських органів:

  • нирка від живого донора чи донора-трупа — 323 798 грн.
  • частина печінки – реципієнт — 855 039 грн.

Повний перелік розцінок – за посиланням.

Також читайте: Глава Национального движения «За трансплантацию»: «Посмертное донорство – это не о смерти, это о…

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх