“На сьогодні Наказ МОЗ “Деякі питання формування та видачі медичних висновків про тимчасову непрацездатність” перебуває на розгляді в центральних органах виконавчої влади. Ми очікуємо затвердження цього порядку, і це стане початком впровадження е-лікарняних”, – додав Кучер.
Заступник міністра також зазначив, що команда МОЗ та НСЗУ працює над технічними моментами реалізації запуску. Протягом останнього тижня оновили дані в розрізі адміністративно-територіальних одиниць України щодо стану готовності повного переходу закладів охорони здоров’я на електронні лікарняні та відмови від паперових бланків.
“Перехід на електронні лікарняні є одним із важливих напрямів реформування охорони здоров’я”, – зазначив Кучер.
Він також звернувся до голів місцевих державних адміністрацій, центральних органів виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають заклади охорони здоров’я, що здійснюють експертизу тимчасової непрацездатності, з проханням звернути увагу на стан підключення таких закладів до електронної системи охорони здоров’я і забезпечити підключення в найближчі терміни.
Як ми писали, у проєкті держбюджету на поточний рік закладено близько 160 млн грн на розвиток і підтримку роботи електронної системи охорони здоров’я.
Читайте також: Заступник міністра МОЗ Ярослав Кучер розповів, хто контролюватиме наявність ліків у лікарнях та електронні…
Використано фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE