Cтворено робочу групу для розробки е-системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів «eStock»

thumbnail1

Про це повідомив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

Як повідомили офіційні джерела в МОЗ, 8 жовтня було утворено робочу групу з розробки електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів «eStock».

До складу робочої групи увійшли представники органів влади, фахівці з аналізу бізнес-процесів, технічні спеціалісти, аналітики, міжнародні експерти, представники громадськості.

За результатами першого засідання робочої групи, що відбулося 13 жовтня, було розроблено дорожню карту впровадження системи. Електронна система управління запасами лікарських засобів та медичних виробів «eStock» дозволить налагодити процес моніторингу залишків лікарських засобів і медичних виробів у закладах охорони здоров’я та зробить інформацію про ліки доступною для пацієнтів.

Окрім того, МОЗ продовжує роботу щодо впровадження цільової моделі е-лікарняних. Електронні листки непрацездатності дозволять суттєво економити бюджетні кошти, мінімізувати корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних та спростити процес отримання страхових виплат.

Стане можливим вести оперативний облік та контроль виданих та подовжених лікарняних у реальному часі. Рішення у цьому процесі є колегіальними, адже в ньому беруть участь і представники Міністерства соціальної політики, Міністерства цифрової трансформації, Національної служби здоров’я України, Фонду соціального страхування, Пенсійного фонду, експерти та фахівці у відповідній сфері.

Як ми писали, 12 жовтня президент України підписав Закон № 904-IX, якій легалізує онлайн-торгівлю лікарськими засобами та встановлює правила її проведення.

Закон набере чинності з наступного дня після публікації у офіційних ЗМІ, а вступить у дію через три місяці після набрання чинності.

Як коментує закон голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради Михайло Радуцкий, формально в країні довгий час діяла заборона на продаж медикаментів через інтернет, однак, будемо відвертими, її мало хто дотримувався.

“Придбання фармацевтичних препаратів через інтернет ставало все більш популярним. 23 березня Кабмін зняв формальну заборону на інтернет-торгівлю на час пандемії. І сьогодні сотні сайтів пропонують нам замовити медичні товари та препарати.

Доставити їх можуть поштою або з кур’єром у випадку, якщо препарати не є рецептурними та не потребують особливих умов зберігання. Якщо ви обираєте препарат на сайті аптечної мережи, то це дає певну гарантію, що ви не отримаєте зіпсований лікарський засіб або підробку», прокоментував Микола Радуцький. Повний текст тут.

Читайте також: Оновлено стандарти медичної допомоги “коронавірусна хвороба (COVID-19)”.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх