Аптеки працюватимуть у режимі non-stop? Так, але не всі!

Сьогодні рішенням уряду внесено зміни до постанови КМУ № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Відтак розширено перелік дозволеної під час карантину господарської діяльності та дано низку рекомендацій для бізнесу.

круглосуточная аптека

Зокрема, аптекам рекомендовано працювати цілодобово. На думку урядовців, це сприятиме зменшенню черг і скупчень відвідувачів та забезпечить виконання запроваджених протиепідемічних заходів.

– Насправді – це всього-на-всього рекомендації. Брати їх у роботу чи ні – вирішує керівництво кожної аптеки залежно від ситуації. Тобто якщо є потреба у цілодобових послугах, то, ймовірно, вони будуть надаватися, – коментує рішення уряду Володимир Руденко, директор АПАУ. – Наразі нагальної необхідності переводити аптеки у цілодобовий режим роботи немає. Ми спостерігаємо зараз іншу тенденцію: в аптеках основний асортимент лікарських засобів – у наявності, їх можна придбати у зручний час. Проте відвідувачів значно поменшало, ажіотажу та черг ми не спостерігаємо. До того ж кількість аптек, зокрема цілодобових, достатня у кожному населеному пункті, щоби забезпечити людей необхідним.

А ще, за словами Володимира Васильовича, виконати такі рекомендації досить непросто. Бо, по-перше, потрібно буде забезпечити цілодобову охорону аптеки, а по-друге, знайти нових працівників за перший стіл. Бо ж не можна людину, яка інколи одна в штаті аптеки, змусити працювати цілодобово.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх