Безсоння – ще один наслідок пандемії COVID-19

Прямий вплив коронавірусу

Більшість українців хворіють на COVID-19 безсимптомною формою й навіть не здогадуються про це. Відповідно, ці люди не проходять ПЦР-тестування, а своє нездужання пояснюють втомою, великими щоденними навантаженнями і браком часу на відпочинок. Сплять вони теж погано через незрозумілий біль у тілі, кінцівках, грудях, головний біль тощо. (1)

Особливо яскраво ці симптоми, зокрема й безсоння, проявляються «в дебюті» захворювання, коли розпочинається активна імунна реакція на коронавірус. Річ у тім, що, знижуючи вміст кисню в крові, COVID-19 створює в організмі загальний хаос: всі системи працюють в режимі авралу, мозок страждає через гіпоксію та прискорення згортання крові. Це зумовлює різні неврологічні розлади, а один з найпоширеніших серед них – безсоння. Також коронавірусна інфекція, як і будь-яка інша, спричиняє інтоксикацію організму, яка зачіпає і центральну нервову систему. Це теж може мати вплив на проблеми із засинанням та надто раннім пробудженням.

Довготривалі наслідки

Інша категорія людей з порушеннями сну – це ті, хто вже перехворіли на COVID-19. Оцінюючи їхній стан здоров’я, лікарі часто вживають термін Long COVID. Під ним маються на увазі негативні наслідки коронавірусної інфекції для організму, що проявляються у період від двох тижнів до трьох місяців після нібито цілковитого одужання. Причому інколи навіть неважливо, чи людина лікувалася у стаціонарі, з використанням апарату ШВЛ, чи перенесла COVID-19 без симптомів і практично на ногах. Вірусу як такого в організмі вже давно немає, але самопочуття далеко не в нормі. Є постійне виснаження, виражена слабкість, болі, важкість дихання, а відновити сили заважає безсоння.

Учені Оксфордського університету проаналізували понад 62 тис. електронних медичних карток пацієнтів, що мали COVID-19.1 Виявилося, що упродовж кількох місяців після позитивного тесту на цю інфекцію у кожної п’ятої людини вперше діагностували ознаки тривоги, депресії або розлади сну, що являли собою неможливість заснути ввечері, неспокійний сон, ранні пробудження.

Перший і найважливіший крок до реабілітації після COVID-19 – це налагодження нормального сну для відновлення сил, як фізичних так і моральних, для нормалізації нервової системи. І у цей період абсолютно нормально звернутися до перевірених якісних снодійних препаратів.

Донорміл – оригінальний французький препарат

Людям, які хворіють на COVID-19 і мають порушення сну, є сенс приймати Донорміл (виробництва компанії UPSA, Франція). Цей препарат, який продається в аптеках без рецепта, має заспокійливі й снодійні властивості.

Донорміл скорочує термін засинання приблизно до 15 хвилин після прийому однієї розчинної шипучої таблетки (або її половинки – дозування можна підібрати індивідуально). Після цього людина має виділити на сон не менше 7 годин (2).

Донорміл сприяє правильному, здоровому сну, незалежно від причин його порушення. А вартість препарату є відображенням його якості – він оригінальний, тобто всі інші засоби доксиламіну в аптеках є його більш-менш відповідними копіями.

Отже, налаштуйтеся на позитив: життя триває! А підвищити його якість завдяки доброму сну допоможе Донорміл.

1. https://www.ukrinform.ua/rubric-culture/3134882-pisla-covid19-na-depresiu-ta-bezsonna-strazdaut-20-ludej.html

2. Інструкція для медичного застосування Донорміл, таблетки шипучі по 15мг. Р.П. №UA 7213/01/01.

DMUA.DON.21.02.01

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх