Mister-Blister
No Result
View All Result
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
АРХИВ
  • Новости
  • Фармбизнес
  • Медицина
  • Спецпроекты
  • Премиум
  • Аптечная практика

    Аптечная практика

    Зарубежный опыт

    Как работают аптеки в разных странах мира?

    Управление аптекой

    Вопросы аптечного менеджмента и маркетинга, финансовые показатели работы аптеки, управление персоналом.

    Коллектив аптеки

    Как выжить в коллективе, наладить отношения с коллегами, решить конфликты?

    На прилавках аптек

    Обзоры препаратов, товаров медицинского назначения, медицинской техники, БАДов.

    Профессиональные секреты

    Маленькие хитрости, помогающие первостольнику.

    Консультация провизора

    Самолечение и фармопека: чем поможет фармацевт?

    Искусство продаж

    Правильно продаем лекарственные средства и другие товары аптеки

    Клиент аптеки

    Как работать с разными типами покупателей?

    все статьи

  • Русский
No Result
View All Result
Mister-Blister
No Result
View All Result

Буша – місце, де живуть чари

Громовиця БЕРДНИК Громовиця БЕРДНИК
22 апреля, 2020
in Досуг
Время прочтения: 4 минут(ы)
A A
0
Главная Досуг
поделиться
Давно-давно, в минулі часи сходилися сюди відуни і відунки, створювали тут чари і несли потім їх із собою – по селах і хуторах, по містах і далеких землях. Але творилися-народжувалися чари тут, у цьому місці. І великий птах із сивим крилом у старовинному скельному храмі беріг чари. Дехто каже, що то півень. Але, може, й не було у того птаха імені, як немає імені у цих скель древніх…

Втім, це поетичний заспів. Хоча про місця сили чули, мабуть, усі. Про ці дивні, таємничі місця планети, де з’єднуються енергетичні лінії, якими приходить у наш світ сила Землі і Неба. Саме їх ми намагаємося знайти в наших мандрівках по «Спіралі Сили», саме їхню силу прагнемо пізнати. Але якщо говорити про Бушу, то тут і шукати нічого не треба, бо все це місце – то суцільне місце сили. Втім, навіть якщо не вірите в «оце от все», то вам варто поїхати до Буші з іншої причини, адже тут знаходиться унікальна для Європи культурно-сакральна пам’ятка, відома як Бушанський рельєф.

Основний магніт

Це основний «магніт» Буші і найголовніша її загадка. Відкриття зробив київський професор Володимир Антонович ще в 1883 році. Тоді ж він уперше описав пам’ятку: плоска скеля, на ній зображена людина на колінах, що ймовірно молиться біля дерева, на гілці дерева сидить півень, поруч – олень, у руках людина тримає чашу. Над деревом – зображення прямокутника. Описав, але пояснити не зміг. І сучасні історики теж можуть тільки робити припущення, оскільки подібного феномену в Європі більше немає.

Історичні джерела датують Бушанський рельєф першими століттями нашої ери, але скелю не прозондуєш радіовуглецевим методом, тож датування умовне. Щоправда, дерево, олень, півень – ці образи мали особливе значення у віруваннях та культах усіх індоєвропейських народів. А ще я побачила дивний зв’язок Бушанського рельєфу з рельєфним зображенням у скельному святилищі Хатусси – древньої столиці Хеттського царства, коли з групою мандрувала влітку минулого року по Каппадокії (центральна частина Туреччини).

Хетти – загадковий і древній народ, який згадується в давньоєгипетських джерелах і біблійних історіях. Вони володіли таємницею виплавки заліза і мистецтвом бойових колісниць. Хетти поклонялися своїм верховним богам – богу Неба й богині Сонця – серед скель і прикрасили ті скелі зображеннями, дуже схожими на Бушанський рельєф.
Співпадіння? Чи таємничий перегук культурних традицій і світогляду? До речі, одна з версій походження хеттів говорить, що прибули вони в Малу Азію з Балкан на возах, запряжених биками чи волами. То, може, коли Хеттська держава впала під натиском завойовників, хтось з останніх хеттів повернувся на свою історичну батьківщину? А дехто пішов трохи північніше? Але це вже майже фантастична гіпотеза, ми ж наразі повернемся до Буші…

фото автора

Точка, де зустрічаються світи

Останніми роками Буша стала справжньою Меккою для езотериків і магів-віщунів усіх форматів і розмірів, та й звичайних туристів не бракує. Тож у певні дні, наприклад у час сонцестоянь або рівнодень, а також улітку бронювати місця в зелених садибах Буші треба дуже й дуже заздалегідь. Особисто я рекомендую родину Олександра і Надії Пірняків, справжніх хранителів цього місця. Власне, саме вони й приклали енергію і силу до того, що 20 років тому був створений Державний історико-культурний заповідник «Буша», і з того часу опікуються ним, як власним дітищем. А комусь до смаку прийдеться арт-маєток, облаштований у старовинній хаті, з чудесною господинею-мисткинею Світланою.

Проект «Спіраль Сили»
Мандрівний проект «Спіраль Сили» – це авторські мандрівки, які поєднують історію, природу і сакральні елементи цивілізацій і культур, подорожі для індивідуальних мандрівників та невеликих груп, під час яких можна зануритися в культури та традиції, отримати глибші знання про самих себе та навчитися створювати власну історію і міняти світ довкола себе, вивчаючи великий світ, у якому ми живемо. Девіз проекту: «Пізнаємо себе, пізнаючи Україну, змінюємо себе, пізнаючи світ».

І хоча Буша – це надзвичайно енергетичне місце, точка, де, ймовірно, зустрічаються два світи, все-таки я категорично проти того, щоб проводити якісь ритуали в місцях сили, не знаючи, для чого ті місця служили свого часу. Я за те, щоб до них торкатися з усією повагою і ніжністю, аби у цьому процесі краще зрозуміти і відчути себе і влас-
ний зв’язок зі Всесвітом.

Втім, Буша – це не тільки дивовижний скельний храм з таємничим рельєфом. Це ще й залишки фортеці, оборона якої стала однією з драматичних сторінок української історії. Події часів війни Богдана Хмельницького відображені у повісті українського письменника Михайла Старицького «Облога Буші». Тоді місто практично перестало існувати, і Бушанський замок вже ніколи не відновився, вціліла лише одна вежа. З нею пов’язана легенда про Мар’яну Зависну, чия могила знаходиться на території фортеці. Дружина Бушанського сотника, після його загибелі вона взяла на себе керівництво обороною фортеці, а зрозумівши, що цитадель не встоїть, жінка увійшла в пороховий погріб зі смолоскипом і зробила вибух, забравши з собою життя величезної кількості ворогів.

Парк скульптур та арт-хутір

Щороку в Буші відбувається пленер «Подільський оберіг», і скульптори потім залишають свої твори в заповіднику. Так за три десятиліття в селі з’явилося понад 200 монументів – це найбільший парк скульптур в Україні і один з наймасштабніших в Європі.

А неподалік від залишків фортеці зберігся старовинний цвинтар, названий в селі «козацьким», хрести на якому відзначають поховання з XVII до XIX століття. Один з хрестів – незвичайний, схожий на якийсь дивовижний ключ до таємниць Землі.

Їдучи до Буші, не забудьте завернути до Букатинки, невеликого села, сила якого – в людях, які там живуть. Подружжя Олекса та Людмила Альошкіни свій безіменний хутір біля Букатинки за три десятки років перетворили на дивовижну оазу спокою і творчості, на унікальний персональний простір, у якому кожний, хто потрапить туди, може знайти себе справжнього – на якусь годину, а можливо, і на все життя. Ці двоє людей відмовилися свого часу ваяти погруддя вождів та видатних людей, бо найбільше у житті цінували творчу свободу і право митця вільно виражати свою сутність. Виховуючи п’ятеро дітей, які теж реалізувалися як митці, Людмила з Олексою витворили той власний космос, яким і в якому живуть самі і захоплюють інших.

Тут можна подивитися розмальовані хати, в кожній з яких влаштовано своєрідний музей – там музичні інструменти, змайстровані самим Альошкіним, тут предмети побуту, зібрані по занедбаних хатах. Далі можна спробувати на ходу виліпити зозульку-окарину і тут же на ній заграти, відчути себе першопрохідцем у печері, політати на гойдалці.

«Будьте як діти», – сказав якось один мудрий чоловік, якого потім зробили Богом. Олекса Альошкін уміє перетворити на дитину кожного, хто потрапляє у його світ, створений ним для себе і про себе, але в який радісно зануритися кожному…

Ключі до сутності буття

Мандрівка в Бушу і її околиці – це завжди як подорож в інший світ, той, куди герой іде, проводить там кілька днів у радощах і добрій гостині, без турбот і хвилювань. Повертаючись з тих країв, завжди доводиться «вбудовувати» себе назад у реальність. Але це місце – справді один з вінців творіння земного.

«Друже, це моя Буша», – такими словами зустрічає своїх гостей пані Надія Пірняк. Тут можна черпати чари природи і чари землі пригорщами. Тут сила розлита в травах і камінні. І кожен зможе взяти її частку. Якщо почує. Якщо зможе стати своїм для цього місця. Тут зберігається один з ключів до сутності буття. Ви не вірите? Тоді приїжджайте сюди, в місце, де народжуються чари. Місце, де вони живуть…

Предыдущая новость

Бритье без мучений: советы ученых как выбрать «правильную» бритву

Следующая новость

Как фармацевту справиться с навязчивыми страхами. Советы психолога

Громовиця БЕРДНИК

Громовиця БЕРДНИК

автор журналу та сайту "Містер Блістер". Журналістка, письменниця, дослідниця традиційної культури та авторка мистецьких проектів

Связанные Статьи

мексика
Досуг

Побачити найперший світанок у Мексиці

Громовиця БЕРДНИК
19 января, 2023
яблоко
Досуг

Яблочные табу. О пользе и вреде яблок рассказали специалисты

Анна ЧЕРНЕНКО
9 ноября, 2022
Чем полезна глина? О пользе, вреде и способах лечения глиной рассказали специалисты
Досуг

Чем полезна глина? О пользе, вреде и способах лечения глиной рассказали специалисты

Мистер Блистер
31 октября, 2022
кава, кофе
Досуг

Вчені пояснили, чому пити каву варто лише після сніданку

Лина СПИР
27 октября, 2022
здоровое старение
Досуг

Чтобы долго жить, нужно взять на себя ответственность за свое здоровье: новое исследование

Лина СПИР
24 октября, 2022
страх
Досуг

Каждый сходит с ума по-своему: врач рассказал о различных психических заболеваниях и их последствиях

Мистер Блистер
20 октября, 2022

Discussion about this post

Свежие новости

  • Минздрав: непредставление статистических отчетов может служить основанием для проверки деятельности учреждений здравоохранения
  • Правильная линия для роста продаж в аптеке
  • Правоохранительными органами было сообщено о подозрении сотруднику Гослекслужбы
  • Анемія: симптоми, лікування, небезпека захворювання
  • Кабмин поддержал инициативу Минздрава по реформированию системы проведения медико-социальной экспертизы

Архивы

  • Февраль 2023
  • Январь 2023
  • Декабрь 2022
  • Ноябрь 2022
  • Октябрь 2022
  • Сентябрь 2022
  • Август 2022
  • Июль 2022
  • Июнь 2022
  • Май 2022
  • Апрель 2022
  • Март 2022
  • Февраль 2022
  • Январь 2022
  • Декабрь 2021
  • Ноябрь 2021
  • Октябрь 2021
  • Сентябрь 2021
  • Август 2021
  • Июль 2021
  • Июнь 2021
  • Май 2021
  • Апрель 2021
  • Март 2021
  • Февраль 2021
  • Январь 2021
  • Декабрь 2020
  • Ноябрь 2020
  • Октябрь 2020
  • Сентябрь 2020
  • Август 2020
  • Июль 2020
  • Июнь 2020
  • Май 2020
  • Апрель 2020
  • Март 2020
  • Февраль 2020
  • Январь 2020
  • Декабрь 2019
  • Ноябрь 2019
  • Октябрь 2019
  • Сентябрь 2019
  • Август 2019
  • Июнь 2019
  • Май 2019
  • Апрель 2019
  • Март 2019

Категории

  • Аптечная практика
  • Без категории
  • Досуг
  • Зарубежный опыт
  • Здоровье
  • Искусство продаж
  • Клиент аптеки
  • Коллектив аптеки
  • Консультация провизора
  • Медицина
  • На прилавках аптек
  • Новости
  • Премиум
  • Профессиональные секреты
  • Спецпроекты
  • Управление аптекой
  • Фармбизнес
  • Политика Конфиденциальности
  • Политика использования COOKIES
  • Правила обработки персональных данных

© 2022 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов

Поделится новостью с редакцией

No Result
View All Result
  • Медицина
  • Фармбизнес
  • Досуг
  • Премиум
  • Спецпроекты
  • Архив
  • Аптечная практика
    • Зарубежный опыт
    • Искусство продаж
    • Клиент аптеки
    • Коллектив аптеки
    • Консультация провизора
    • На прилавках аптек
    • Профессиональные секреты
    • Управление аптекой
  • Русский

© 2022 Новости медицины и фармации - онлайн-журнал для специалистов

Поделится новостью с редакцией

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

У Вас есть новость?
Отправьте её нам на публикацию