«Доступні ліки» можна отримати у кожному місті України

shutterstock_1112246279

Програма «Доступні ліки», як і медичні послуги, не прив’язана до території чи зареєстрованого місця проживання. Ліки за програмою можна отримати в будь-якій аптеці, яка бере участь у програмі реімбурсації.

Такі аптеки мають на дверях наліпку «Тут є «Доступні ліки».

Знайти найближчу аптеку можна на електронній мапі НСЗУ https://bit.ly/3eKd86S або ж зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Мапа, зокрема, корисна, якщо ви шукаєте «Доступні ліки» вперше або хочете їх отримати в іншому місті. Також електронна карта показує, як давно кожна з аптек відпускала «Доступні ліки».

Як отримати ліки безкоштовно?

«Доступні ліки» можна отримати лише за електронним рецептом, який виписує ваш сімейний лікар. Якщо в найближчій аптеці немає або потрібного лікарського засобу, або ліків у необхідній кількості, ви можете звернутися в будь-яку іншу. Краще попередньо туди зателефонувати.

Мешканці окупованих територій також можуть скористатися програмою «Доступні ліки». Для цього їм слід приїхати на підконтрольну територію, укласти декларацію з лікарем первинки, отримати в нього електронний рецепт і звернутися в аптеку, яка бере участь у програмі.

Як ми писали, МОЗ України оприлюднило наказ від 31.08.2020 №1989 “Про затвердження Реєстру референтних цін на препарати інсуліну станом на 01 серпня 2020 року“.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх