Флавоноїди знижують ризик смертності: дослідники розповіли в яких продуктах їх можна знайти

ягоди

За даними Фонду Паркінсона, понад 10 мільйонів людей у всьому світі живуть із цим захворюванням. Хвороба викликана тим, що мозок не виробляє достатньо дофаміну, що призводить до тремору, скутості та проблем з рівновагою. І хоча хвороба Паркінсона не вважається смертельним захворюванням, його ускладнення можуть призвести до підвищеного ризику смерті.

У своїх попередніх дослідженнях вчені з Університету Пенсільванії довели, що у здорових людей, які споживають більше флавоноїдів, хвороба Паркінскона розвивається рідше, ніж у тих, хто не включає такі продукти, як ягоди, какао чи червоне вино у свою дієту. Тепер же вони вирішили перевірити, чи може споживання флавоноїдів бути пов’язане з кращим виживанням у людей, у яких вже була діагностована ця хвороба.

Вони проаналізували дієту 599 жінок та 652 чоловіків із хворобою Паркінсона та, ввівши поправки на вік, загальну кількість споживаних калорій та загальну якість раціону, з’ясували, що:

  • Люди, у яких вже була діагностована хвороба Паркінсона, які споживали більше флавоноїдів, мали нижчий шанс померти протягом 34-річного періоду дослідження.
  • У учасників дослідження, що споживали багато флавоноїдів (673 мг на день), шанси на виживання були на 70% вище, ніж у тих, хто практично не вживав продуктів, що містять ці сполуки (134 мг на день).

Дослідники також проаналізували ефекти окремих флавоноїдів. Вони виявили, що:

  • у тих, хто входить до 25% найбагатших споживачів антоціанів, що містяться у червоному вині та ягодах, виживання на 66% вище, ніж у тих, хто входить до 25% найнижчих.
  • у 25% основних споживачів флаван-3-олів, що містяться в яблуках, чаї та вині, виживання було на 69% вищим, ніж у найнижчих 25%.

Флавоноїди є антиоксидантами, тому цілком можливо, що вони можуть знижувати рівень хронічного запалення. Можливо, що вони також можуть взаємодіяти з активністю ферментів і уповільнювати втрату нейронів, а також захищати від зниження когнітивних функцій та депресії, які пов’язані з більш високим ризиком смертності.

У будь-якому випадку додавання до свого раціону кількох порцій продуктів, багатих флавоноїдами, на тиждень потенційно може бути простим способом для людей з хворобою Паркінсона збільшити тривалість життя.

Прокрутить вверх