Харчуватися здорово: 5 простих правил

Про те, що харчуватися правильно усі знають ще змалечку. Але чомусь на практиці ці знання застосовують не часто. На жаль, така поведінка призводить до сумних наслідків: надмірна вага, невиліковне ожиріння, низка хвороб шлунково-кишкової системи. То може харчуватимемось за правилами? Тим більше, що їх не так уже й багато.

Готуй правильно! Мінімальна теплова обробка – запорука збереження цілісної структури продуктів. Наприклад, крупу або макарони можна варити всього кілька хвилин. Для м’ясних і рибних продуктів найприйнятнішими вважаються варіння, приготування на пару, запікання в духовці. А от від смаження чи фритюру варто відмовитись взагалі.

Слідкуй за процесом! Важливим є не лише, що ми їмо, але і як це робимо. Вживати їжу варто тільки сидячи за обіднім столом. Це допоможе зосередитись на процесі, активувати функцію травлення та насититись стравою. Потрібно виділити достатньо часу на їжу: півгодини на основну страву та 15 хвилин, щоб підкріпитись. Їсти слід повільно, ретельно все пережовуючи. При швидкому поглинанні страви відчуття насичення «відстає» від кількості поглинутої їжі. Як наслідок – можна з’їсти зайве.

Сніданок з’їж сам! Саме цей прийом їжі неабияк впливає на відчуття голоду впродовж дня. Повноцінний сніданок дає енергію організму на весь день і дозволяє стимулювати пам‘ять, концентрацію уваги та готовність навчатись. Особливо, це важливо для дітей та підлітків. Якщо ж не поснідати, то почуття голоду «змусить» їсти щось на ходу. Відтак існує велика ймовірність споживання шкідливих продуктів упродовж дня. До речі, люди які не снідають, схильні набирати зайву вагу, адже не можуть контролювати відчуття голоду. Звісно, відсутність сніданку може зменшити кількість калорій, спожитих упродовж дня, але не є ефективним та безпечним методом схуднення.

Переконайся, що голодний! Перекушувати потрібно лише тоді, коли голод надокучає насправді, а не їсти знічев’я чи за компанію. Щоб переконатись у тому, що хочеться їсти, потрібно спершу випити склянку води. Якщо бажання підкріпитись не зникло через 10 хвилин, то можна з’їсти невелику порцію фруктів чи горіхів.

Споживай фрукти і овочі щодня! У раціоні має бути щонайменше по 300 грамів свіжих овочів та фруктів. З цими продуктами до організму надходять розчинна і нерозчинна клітковини та всі необхідні вітаміни. Найпростіше мати з собою як перекус порізані на часточки яблуко, морквину, грушу тощо.

Правильне харчування — це не обмеження чи постійний контроль над собою. Це спосіб життя, який дасть змогу зберегти і продовжить роки активності. Аби дотримуватися цих правил було простіше, варто допомогти організму засвоювати повною мірою усі поживні речовини і приймати ферменти.

Оптимальним у цьому плані є застосування ЕНЗІБАР® ГОЛД/ENZYBAR® GOLD. Засіб містить посилений комплекс з 15 ферментів та допоможе:

  • перетравити усі компоненти їжі;
  • перетворити їжу в енергію; зменшити газоутворення та здуття.

Реклама дієтичної добавки. Ензібар Голд не є лікарським засобом. Є застереження при застосуванні — дивись листок‑вкладиш. DMUA.ENZ.20.08.02

*Ензібар Голд сприяє перетравленню білків, жирів та вуглеводів

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх