На 2021 рік у бюджетному запиті на первинну медицину закладено 23,5 млрд грн

2764-2411_social_share_02

МОЗ у бюджетному запиті на 2021 рік заклало на первинну медицину 23,5 млрд грн. Про це повідомили в прес-службі відомства.

Тариф складатиме 710,37 грн – це базова капітаційна ставка, яка враховує зростання індексу споживчих цін за 2019-2021 роки.

Про це на щоденному брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“МОЗ зробило реальні розрахунки мінімуму, необхідного для функціонування медицини в Україні, та подало пропозицію щодо бюджету на наступний рік у розмірі 296 млрд грн. З них на первинну медицину закладено 23,5 млрд грн. Розрахунки проводилися, виходячи з реальної вартості послуг, заробітної плати медичних працівників”, — наголосив очільник МОЗ.

Окрім того, міністр зазначив, що за підрахунками, кількість осіб, які заключать декларацію із сімейним лікарем, становитиме 31,8 млн.

Як ми писали, минулого тижня депутати Верховної Ради ухвалила в цілому законопроєкт № 3615-1 про інтернет-торгівлю лікарськими засобами. Ми пам’ятаємо, що до березня 2020 року торгівля медпрепаратами онлайн в Україні була заборонена. Але у зв’язку з карантинними обмеженнями Уряд тимчасово дозволив продавати ліки в інтернеті на період пандемії.

Як зазначає голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради Михайло Радуцкий, після активізації цієї сфери виникла нагальна потреби врегулювати її законодавчо, встановивши чіткі правила та умови. Докладніше тут.

Прокрутить вверх