Індійські фармкомпанії не збираються підтримувати санкції і продовжують роботу в Росії

індійські фармкомпанії

Формально лікарські засоби не підпадають під дію санкцій, проте багато західних фармкомпаній, підтримуючи Україну, принаймні скорочують свою діяльність у країні, що розв’язала війну. Проте індійські виробники ліків не мають наміру підтримати колег. Навпаки, як для них самих, так і для уряду Індії робота в Росії залишається приорітетом, адже приносить майже 600 мільйонів доларів річного доходу.

За словами генерального директора Ради зі сприяння експорту фармацевтичних препаратів Індії Раві Удая Бхаскара, індійські компанії продовжують експорт. Страни, які колись входили до Радянського союзу, є дуже важливим напрямком експорту для індійських компаній, а продажі в Росії складають близько 50% цього напрямку. Тому навряд чи індійська фармацевтика зупинить експорт у цей регіон.

Індійські фармацевтичні виробники, такі як Sun Pharma, Dr Reddy’s, Glenmark і Torrent, мають значну присутність в Росії, а деякі з них і власне виробництво в країні-агрессорі.

У минулорічній презентації для інвесторів Sun Pharma, найбільший виробник ліків Індії, заявив, що надає перевагу Росії як ключовому напряму з присутністю в 50 містах. У 2016 році вона придбала російську компанію «Біосинтез». Портфель компанії налічує 180 продуктів, таких як ампули, мазі, таблетки, капсули, інвазивні розчини, порошки для ін’єкцій та супозиторії.

У третьому кварталі минулого року Sun опублікувала чистий дохід у розмірі 700 мільйонів доларів від ринків, що розвиваються, включаючи Росію, яка принесла компанії на 19% більше, ніж роком раніше.

Компанія Dr. Reddy’s також підтримує тісні зв’язки з російським ринком. У першому півріччі  2021 року її продажі у ций країні зросли на 8%. Компанія також співпрацює з Російським інвестиційним фондом розвитку, суверенним фондом Росії, щодо вакцини Sputnik V від Covid-19.

Керівництво найбільших індійських фармкомпаній вже три тижні відмовляється давати хоч якісь коментарі ЗМІ з приводу своєї співпраці з Росією та, судячи з усього, не спішить її припиняти.
Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

 

Прокрутить вверх