Інформація про якість води у межах пляжів та перелік безпечних (документ)

shutterstock_407117161

У цьому сезоні в межах нагляду за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах України планується спостерігати за якістю води на 145 річкових пляжах. Про це повідомляє прес-служба ЦГЗ МОЗ України.

Так, з 05.06.2020 до 11.06.2020 було досліджено 95 проб річкової води за мікробіологічними показниками, з них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) тощо 9 проб (9,5%); із 413 досліджень річкової води не відповідали нормативам результати 10 досліджень (2,4%).

З 05.06.2020 по 11.06.2020 було досліджено 50 проб річкової води за хімічними показниками, з них не відповідало нормативам 9 проб (18,0%); із 638 досліджень річкової води не відповідали нормативам 18 результатів досліджень (2,8%).

За результатами перевищення нормативних показників води у водоймах надано рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, зокрема на вебсторінках, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, ухвалено відповідні рішення.

Перевірити стан водойми та пляжу неподалік можна за наступними посиланнями:

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) здійснюється спостереження за якістю води на 84 пляжах у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 54 морських і 30 річкових, а також у м. Київ на р. Дніпро.

За звітний період (з 5 червня по 11 червня) досліджено 144 проби води, з них 115 (80%) — морської, за мікробіологічними та 49 проб, з них 43 — морської, за хімічними показниками.

При цьому 10,4% (15) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (у м. Маріуполь Донецької, м. Одеса і м. Енергодар Запорізької та м. Миколаїв Миколаївської областей), та 4,1% (2) — за хімічними показниками. Зареєстровано відхилення за мікробіологічними показниками в дослідженнях річкової та морської води — відповідно 3,4% із 29 досліджених проб та 12,2% із 115, за хімічними показниками — 0% із 6 проб річкової та 4,7% із 43 проб морської води.

Ситуація на пляжах у регіонах

У Донецькій області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 9 морських пляжів: 5 морських у м. Маріуполь і 4 у Першотравневому районі на азовському узбережжі (с. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіне).

У рамках моніторингу досліджено 9 проб морської води за мікробіологічними показниками. Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 1 пробі морської води (міський пляж у районі готелю «Турист» м. Маріуполь) за індексом ЛКП — 9 500. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

У Запорізькій області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 22 пляжі (18 морських на азовському узбережжі і 4 річкових у м. Запоріжжя та м. Енергодар).

У рамках моніторингу досліджено 31 пробу води (з них 27 — морської) за мікробіологічними показниками та 25 проб (21 — морської) за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі річкової води (міський пляж «Сонячний» м. Енергодар) за індексом ЛКП — 110 000. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

У Миколаївській області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 7 пляжів (3 морських і 4 річкових) у Коблево-Рибаківській зоні (Коблеве — лиман — море) у Березанському районі, у м. Миколаїв (Дніпро-Бузький лиман), у м. Первомайськ (міський пляж «Райдуга»), м. Южноукраїнськ (міський), м. Нова Одеса (міський) та м. Миколаїв («Стрілка» у парку «Перемога») на р. Південний Буг.

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води (з них 7 — морської) за мікробіологічними показниками та 8 проб (6 — морської) за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі морської води (міський пляж «Чайка» у м. Миколаїв) за індексом ЛКП (26 000) та 2 пробах за хімічними показниками (пляжі «Чайка», «Стрілка» у м. Миколаїв). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

В Одеській області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у м. Одеса та приморських районах області (у м. Южне, с. Сичавка і Вапнярка Лиманського району, с. Грибівка і Кароліно-Бугаз Овідіопольського району).

У рамках моніторингу досліджено 64 проби морської води за мікробіологічними показниками та 12 проб — за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 12 пробах води (пляжі м. Одеса — «Аркадія», «Дельфін», «Ланжерон», 13 станція Великого Фонтану) за індексом ЛКП 6 200–70 000, Е. соli. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, проби води взято на повторні дослідження.

У Херсонській області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 18 пляжів (9 морських на чорноморському і азовському узбережжях та 9 річкових на р. Дніпро і в межах Каховського водосховища).

У рамках моніторингу досліджено 26 проб води (з них 8 — морської) за мікробіологічними показниками та 4 проби морської води — за хімічними. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

У м. Київ під наглядом перебуває 14 річкових пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» — у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Райдуга» і «Тельбін» — на озерах у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Вербний» — на оз. Вербне і «Пуща-Водиця», 5–7 лінія, ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

У межах моніторингу триває дослідження 14 проб річкової води.

За даними ДУ «Лабораторний центр МОЗ України на водному транспорті» під наглядом перебуває 1 морський пляж, розташований на морському узбережжі у м. Чорноморськ Одеської області (пляж міський). Триває дослідження проб води.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх