Ізраїль відкрив перший польовий шпиталь в Україні

Ізраїльській польовий шпиталь

Відучора Ізраїльській польовий шпиталь почав приймати пацієнтів. Він розташований у місті Мостиська Львівської області і називається «Сяюча зірка».

Шпиталь зможе обслуговувати 150 пацієнтів одночасно і включатиме зону сортування, відділення швидкої допомоги, чоловічі, жіночі та дитячі відділення, пологові заклади, технології візуалізації та телемедицини, служби психічного здоров’я, лабораторію, аптеку та амбулаторію, а також лікарню на 66 ліжок. Він планує працювати цілодобово, без вихідних. Штат шпиталю складатиме понад 60 співробітників.

Лікарнею керують Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю, медичний центр Шиба, клініка HMO та медичні бригади з інших лікарень. Він не буде укомплектований медичним корпусом ЦАХАЛу, який має великий досвід роботи у районах лиха. Ізраїльські польові шпиталі були розгорнуті у 2010 році на Гаїті після руйнівного землетрусу, у 2011 році в Японії після землетрусу та цунамі,  у 2013 році на Філіппінах, у 2015 році в Непалі тощо.

«Ізраїль – перша країна, яка створює в Україні польовий госпіталь для лікування жертв війни», – зазначив міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід у Twitter. — «Ми робимо це заради українських дітей, але наші діти також повинні знати, що Держава Ізраїль не стоїть осторонь. Там, де є страждання і жах, ми простягнемо руку втіхи і зробимо все, щоб допомогти».

Прокрутить вверх