Компанія Bayer призупиняє інвестиції в Росію та Білорусь, проте продовжує поставляти їм ліки та продукти для сільського господарства

Bayer

У відповідь на війну в Україні, концерн Bayer оголосив, що припинить увесь неважливий бізнес в Росії та Білорусі, проте продовжить забезпечувати постійний доступ до продуктів охорони здоров’я та сільського господарства у цих країнах.

Зокрема, Bayer узяв на себе забов’язання:

  • Призупинити всі рекламні заходи на теріторії цих двох країн.
  • Призупинити проекти капітальних інвестицій на невизначений термін.
  • Не шукати нових можливостей для бізнесу.
Проте, як сповіщає компанія у своїй заяві, вона не прислухалась до голосів, які закликали повністю припинити поставки всієї продукції в Росію та Білорусь. «Наша позиція така, що ця безглузда війна вже забрала багато життів. Як компанія, що займається наукою про життя, ми маємо етичні зобов’язання – у кожній країні, в якій ми працюємо. Обмеження цивільного населення у основних продуктах для здоров’я та сільського господарства, як-от онкологічні препарати або серцево-судинні засоби, продукти для здоров’я для вагітних жінок і дітей, а також насіння для вирощування їжі – лише збільшить поточні втрати людського життя від війни».
Bayer також сповістила, що на сезон 2022 року вже надала фермерам у Росії необхідні сільськогосподарські ресурси, щоб зменшити додатковий тиск на глобальну продовольчу систему. Тим не менш, вона пообіцяла  уважно стежити за політичною ситуацією та приймати рішення про поставки на 2023 рік і на наступний етап, залежно від того, чи припинить Росія свої неспровоковані атаки на Україну та повернеться на шлях міжнародної дипломатії та миру.

У своїй заяві керівництво концерну наголосило, що її насіння та сільськогосподарські ресурси готові до посівного сезону для аграріїв в Україні, і вони сподіваються, що українські фермери зможуть отримати урожай 2022 року.

У відповідь на гуманітарну кризу Bayer також заснував Фонд допомоги у разі стихійних лих у розмірі 3 мільйони євро і надав грошову допомогу та пожертвування медичних товарів, таких як антибіотики, для 27 000 українських пацієнтів. Співробітники концерну наразі пожертвували понад 900 000 євро в рамках кампанії допомоги Червоного Хреста.
Нагадаємо, що хоча майже усі компанії великої фарми (перші 20 фармацевтичних компаній світу за обсягами продажів) засудили агресію Росії та виділили допомогу Україні, допоки жодна з них повністю не припинила співробітництво з Росією.
Джерело: https://www.bayer.com/en/ukraine
Використані фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE
Прокрутить вверх