Електронні лікарняні можна буде отримати на сайті Пенсійного фонду України

shutterstock_722609476

Про це повідомив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

По словам чиновника, МОЗ спільно з Національною службою здоров’я України, ДП “Електронне здоров’я” та Міністерством цифрової трансформації продовжує активно розвивати електронну систему eHealth, щоб на основі точних, актуальних даних приймалися правильні рішення у сфері медицини.

Наразі в електронній системі охорони здоров’я розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків. Зокрема, планується поступовий відхід від паперової форми медичних довідок. Першими буде переведено в електронну форму висновки про тимчасову непрацездатність (лікарняні) та свідоцтва про народження. Такі документи будуть створюватися лікарем на підставі медичних даних через електронний кабінет. Електронні лікарняні, по словам Ярослава Кучера, будуть запроваджуватися у два етапи:

  • перший — це спрощена система, яка передбачає, що лікарі зможуть вносити інформацію про тимчасову непрацездатність пацієнта на сайті Пенсійного фонду України.
  • надалі дані передаватимуться відповідним службам.

МОЗ до 10 липня приймає від медичних закладів заявки для тестування спрощеної системи електронних лікарняних і закликає активно брати в цьому участь. Спрощену систему планується інтегровати вже до кінця цього літа. Другий етап запровадження електронних лікарняних — це повноцінна система. Планується, що вона буде запроваджена наприкінці 2020 – початку 2021 року.

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх