Медзакладам на лікування хворих з COVID-19 перераховано 5,464 млрд гривень

SARS-CoV-2

Станом на 16 жовтня медичним закладам, які лікують хворих на COVID-19, Національна служба здоров’я України перерахувала 5,464 млрд гривень. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на засіданні Верховної Ради, пише пресслужба МОЗ.

“Станом на 16 жовтня медичним закладам, які лікують хворих на COVID-19, Національна служба здоров’я перерахувала 5,464 млрд гривень. Майже 6 млрд гривень направлено на здійснення доплат до заробітної плати медичним та іншим працівникам закладів охорони здоровʼя. Ці доплати розпочалися з 1 вересня 2020 року”, — зазначив очільник МОЗ.

Максим Степанов уточнив, що медикам уже виплачено 2,234 млрд грн доплат. Решта фінансування передбачено для виплат медичним працівникам до кінця року.

Окрім того, МОЗ направило 911 млн грн для забезпечення готовності та реагування лабораторних підрозділів Міністерства охорони здоров’я. Також Міністерством вже погоджено закупівлю 54 комп’ютерних томографів для лікарень на суму 774 млн грн. До кінця року буде закуплено ще 107 комп’ютерних томографів.

МОЗ також спрямувало 572 млн грн в регіони для забезпечення подачі кисню до ліжкового фонду закладів охорони здоров’я. Крім цього, вже закуплено та доставлено до лікувальних закладів майже 6 млн одиниць засобів індивідуального захисту. Ще 11 млн одиниць буде поставлено до кінця року.

Як ми писали, ДП “Медзакупівлі України” закупить 28 200 флаконів “Ремдесивіру”.

Виробник готовий поставити першу партію з 14 тис. флаконів у найкоротші строки, повідомляє ДП “Медзакупівлі України”.

У вересні МОЗ України довело доручення до ДП “Медзакупівлі України” із запитом на закупівлю 18 тис. флаконів ремдесивіру. Очікуваний бюджет закупівлі – 46 млн грн. або 96 дол. США за одиницю, за нинішнім курсом – 2,7 тис грн за флакон. Команда ДП провела перемовини з усіма 9-ма виробниками та отримала документи, необхідні для ввезення подібних лікарських засобів, згідно чинного законодавства.

В результаті попередніх перемовин ДП “Медзакупівлі України” вдалося знизити ціну за одиницю препарату. Це дозволило МОЗ збільшити замовлення до 28 200 флаконів. За результатами фінальних перемовин вартість була зменшена до 24,25 дол. США за одиницю (за нинішнім курсом – 687 грн за флакон).

Загальна сума договору склала 19,3 млн. грн. На зекономлені кошти, а це 26,7 млн грн, ДП готове законтрактувати додаткові партії лікарських засобів, щойно таке доручення надійде від МОЗ України.

Читайте також: Мобильные госпитали для COVID-19: решение без решения

Прокрутить вверх