Михайло Радуцький: «Положення Болар» дозволить українським фармзаводам прискорити і розширити виробництво генериків»

Верховна Рада у другому читанні та в цілому ухвалила законопроект № 2429 «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліквідації штучних бюрократичних бар’єрів та корупціогенних чинників у сфері охорони здоров’я».

Документ підтримали 332 депутати. Про це написав на своїй сторінці у соцмережі Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

За словами Михайла Радуцького, законопроєкт передбачає запровадження в законодавство «положення Болар», що дозволить українським фармзаводам прискорити і розширити виробництво генериків.

Прибираються надмірні регуляції щодо ввезення в Україну фармацевтичних субстанцій, які використовуються для виробництва ліків.

Законопроект усуває бар’єри на шляху розвитку системи служб крові. Також передбачений посилений захист пацієнтів щодо забезпечення компонентами та препаратами крові, а також сприяння виробництву їх на території України.

Пропонується дозволити завозити в Україну незареєстровані лікарські засоби для українських військовослужбовців, які направляються для проведення миротворчих операцій в країни з неблагополучною епідситуацією. Мова йде про вакцини від специфічних хвороб, які не реєструються в Україні.

Ознайомитися з повним текстом закону можна на сайті Верховної Ради.

Читайте також: Реконструкція молекулярно-генетичної лабораторії Національного інституту раку та кошти на боротьбу з COVID-19 — МОЗ…

Использованы фото Shutterstock/FOTODOM UKRAINE

Прокрутить вверх