МОЗ розробило план заходів для реформування психіатричної допомоги

116583609_1606736602822772_8991174168025821248_n

Про це під час брифінгу 30 липня повідомила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак. Чиновницю цитує прес-служба МОЗ.

микичак

В Україні працює 30 госпіталів ветеранів війни, в яких розгорнуто 6517 ліжок різного профілю. Ці госпіталі надають комплексну медичну допомогу, оскільки особливостями стану здоров’я бійців АТО/ООС є наявність соматичних захворювань та низки психологічних проблем. Саме в госпіталях організована та активно проводиться комплексна реабілітація бійців.

МОЗ проаналізовано фінансування госпіталів ветеранів після 1 квітня 2020 року за програмою медичних гарантій. 28 обласних госпіталів ветеранів уклали угоди з НСЗУ на три квартали 2020 року на загальну суму 377,065 млн грн при мінімальній потребі 648 млн грн. Таким чином, госпіталі недоотримали у 2020 році за програмою медичних гарантій майже 272 млн грн. Значна частина госпіталів, на жаль, не може забезпечити весь арсенал медичної допомоги, належне харчування пацієнтів тощо.

МОЗ проводить активну роботу для забезпечення госпіталів ветеранів необхідним фінансуванням. Вони матимуть можливість підписати додаткові угоди про дофінансування за програмою медичних гарантій. Наступного тижня запланована зустріч МОЗ з керівниками госпіталів.

МОЗ працює над розробкою нового порядку проведення медико-соціальної експертизи дітей і дорослого населення. Водночас МОЗ звертає увагу на те, що на сьогодні не існує жодного нормативного акту, який би передбачав обов’язкове стаціонарне лікування хворих перед проходженням такої експертизи. Воно проводиться лише в разі потреби пацієнта у лікуванні.

На період проведення протиепідемічних і карантинних заходів в Україні медико-соціальним експертним комісіям рекомендовано широко використовувати у своїй роботі норму Постанови уряду про встановлення групи інвалідності заочно на підставі направлення на МСЕК (форма № 088). МОЗ рекомендує медичним закладам максимально забезпечити розгляд документів, які стосуються встановлення інвалідності, без особистої участі пацієнта.

Усі рішення, що стосуються сфери ліцензування, МОЗ оприлюднює на офіційному сайті в розділі “Ліцензування”, “Прийняті рішення”. Контакти: licmedmoz@ukr.net (відділ ліцензування); moz2018@ukr.net (головна акредитаційна комісія МОЗ України) і телефон (044) 200-08-17.

МОЗ отримує непоодинокі звернення громадян про шахрайські дії, пов’язані з наданням недостовірної інформації про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини. Ця інформація, яку поширюють певні особи, не має жодного стосунку до роботи МОЗ щодо ліцензування цих видів діяльності. У таких випадках громадянам слід звертатися до міністерства та у правоохоронні органи.

Ситуація у психіатричній галузі залишається складною. При аналізі контрактування психіатричних медичних закладів виявлено їх суттєве недофінансування. Лікарні психіатричного профілю отримають дофінансування у рамках додаткового пакету ПМГ.

МОЗ розробило план заходів для реформування психіатричної допомоги і надіслало його для обговорення керівникам закладів психіатричних лікарень. Міністерство також ініціює діалог з Мінсоцполітики щодо трансформації закладів стаціонарної психіатричної допомоги. Зараз у багатьох областях такі заклади об’єднують для ефективного використання лікарняних приміщень, покращення умов перебування пацієнтів, часткового переорієнтування на амбулаторну допомогу тощо.

Екстрена медична допомога є надпріоритетним напрямком у роботі МОЗ і міністра зокрема. На сьогодні вкрай важливо підняти престижність професії працівника “швидкої”. Для цього міністерством буде реалізована низка заходів. Так, передбачено дофінансування служби екстреної медичної допомоги, підвищення заробітної плати її працівникам, оновлення парку автомобілів, розвиток диспетчерської служби. Також буде зроблено конкретні кроки для безпеки бригад “швидкої”, упередження психоемоційного вигорання працівників служб екстреної допомоги.

Прокрутить вверх