Шість мільйонів українських дітей знаходяться у небезпеці — заява організації Save the Children

отвергнутый ребенок изгой

Близько шести мільйонів дітей, які залишаються Україні, перебувають у безпосередній небезпеці, оскільки все більше лікарень і шкіл піддаються атакам, повідомляє Save the Children.

Насьогодні в Україні пошкоджено щонайменше 464 школи та 43 лікарні. Невпинне бомбардування країни російськими загарбниками змусили щонайменше кожну п’яту дитину в Україні – або понад 1,5 мільйона – втекти з країни (до війни в країні проживало 7,5 млн дітей).

Проте в Україні залишаються майже шість мільйонів дітей, багато з яких, ховаються в будинках, які піддаються нападу, перебувають під загрозою до травм або смерті, а також позбавлення їжі, чистої води та медичної допомоги.

Так, у Маріуполі в минулу середу російські бомби влучили в театр і басейн , де переховувалися сотні людей, у тому числі діти. Повідомляється, що щонайменше 21 людина загинула наступного дня після авіаудару по школі та громадському центру поблизу Харкова.

Росія продовжує наносити збитки таким основним службам, як школи та лікарні, особливо в населених пунктах. Наразі в районах активних бойових дій або зі значною присутністю військових є понад 300 закладів охорони здоров’я, а ще 600 закладів розташовані в межах 10 км від бойових дій.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), майже половина всіх атак на системи охорони здоров’я у світі цього року сталася в Україні. Якщо сили продовжуватимуть скидати бомби та обстрілювати заклади охорони здоров’я, тисячі дітей та вагітних жінок, які все ще живуть в Україні, залишаться без медичної допомоги, що рятує життя.

Поки тривають бойові дії, існують міжнародно-правові зобов’язання щодо вжиття всіх необхідних запобіжних заходів для захисту цивільного населення та цивільних об’єктів, включаючи школи та лікарні, які захищені міжнародним гуманітарним правом. Сторони повинні підтримувати та захищати цивільний характер шкіл, студентів та освітнього персоналу – і утримуватися від використання навчальних закладів у військових цілях. Також слід уникати використання вибухової зброї в населених пунктах, оскільки це може завдати серйозної шкоди цивільному населенню, зокрема дітям. На сьогоднішній день це основні причини шкоди цивільному населенню.

Джерело: https://www.savethechildren.org/  

Прокрутить вверх