У Харкові затримано 30-річного чоловіка за підпільний продаж сильнодіючих лікарських засобів

Ліки та медичні препарати продавали в Інтернеті, не маючи дозволів, а під час відправок замовлень покупцям використовував підроблені паспорти. Окрім цього, правоохоронці вилучили 5 паспортів громадян України, де містилося фото фігуранта, однак з різними анкетними даними.

Працівники кіберполіції в Харківській області спільно зі слідчими Основ’янського відділу поліції, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, викрили 30-річного чоловіка у незаконному збуті сильнодіючих лікарських засобів в особливо великому розмірі.

фото: Нацполіція

Кіберполіція встановила, що чоловік з 2015 року створив та адміністрував сайт, де продавав сильнодіючі лікарські засоби та інші медичні препарати. При цьому він не мав відповідних дозвільних документів на таку діяльність. Фігурант відправляв покупцям замовлення поштою, при цьому використовував підроблені паспорти.

Правоохоронці провели обшук за місцем мешкання чоловіка. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, банківські картки, гроші, авто фігуранта та понад 10 тисяч блістерів пігулок, загальною вартістю 3,5 мільйона гривень. Окрім цього, правоохоронці вилучили  5 паспортів громадян України, де містилося фото фігуранта, однак з різними анкетними даними.

Зловмисника затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Чоловіку оголошено про підозру у вчинені правопорушення, передбаченого 4 ст. 321 – «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до десяти років. Наразі слідство триває.

За інформацією Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Як ми писали, депутати Верховної Ради ухвалила в цілому законопроєкт № 3615-1 про інтернет-торгівлю лікарськими засобами. Ми пам’ятаємо, що до березня 2020 року торгівля медпрепаратами онлайн в Україні була заборонена. Але у зв’язку з карантинними обмеженнями Уряд тимчасово дозволив продавати ліки в інтернеті на період пандемії.

Як зазначає голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Верховної Ради Михайло Радуцкий, після активізації цієї сфери виникла нагальна потреби врегулювати її законодавчо, встановивши чіткі правила та умови.

Читайте також: Алла Мироненко: “Одновременно заболеть гриппом и COVID-19 нельзя”

Прокрутить вверх